Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowskie Senioralia – w październiku będzie się działo

01-10-2019

Dni Seniora w Dzierżoniowie potrwają cały miesiąc. W programie kilkadziesiąt imprez. W tym roku Senioralia zaplanowano od 3 do 31 października. Organizatorzy zapraszają na wydarzenia z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji.

W programie prelekcje, wykłady, bezpłatne konsultacje i badania, potańcówki oraz różnorodne treningi. Będą warsztaty językowe, ekologiczne, międzypokoleniowe treningi gimnastyczne i maraton gier planszowych.  Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

W tym roku Senioralia będą się „kręciły” głównie w nowo powstałym Domu Seniora przy ul. Świdnickiej 35. Tam, oprócz dotychczasowych aktywności - jak gimnastyka, joga, czy zajęcia taneczne, które dedykowane są dla podopiecznych domu, będzie wiele okazji do spotkań dla wszystkich chętnych seniorów. Przegląd zespołów senioralnych, międzypokoleniowe warsztaty taneczne, czy spotkania z historią – to tylko niektóre propozycje na październik.

Wśród najważniejszych wydarzeń podczas Senioraliów warto wymienić Dzień otwarty, który zaplanowano 9 października - wówczas każdy mieszkaniec Dzierżoniowa będzie mógł na własne oczy zobaczyć, jaką metamorfoze przeszedł budynek przy ul. Świdnickiej 35. Warte udziału będą na pewno także aktywności w ramach Dnia Seniora, które odbędą się 23 października.

Seniorzy będą też wychodzić ze swoimi propozycjami do młodego pokolenia. Stąd w harmonogramie Senioraliów spotkania w szkołach – m.in. żywe lekcje historii.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy17°C

JutroRain showers14°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne