Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowskie Senioralia – w październiku będzie się działo

01-10-2019

Dni Seniora w Dzierżoniowie potrwają cały miesiąc. W programie kilkadziesiąt imprez. W tym roku Senioralia zaplanowano od 3 do 31 października. Organizatorzy zapraszają na wydarzenia z zakresu kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji.

W programie prelekcje, wykłady, bezpłatne konsultacje i badania, potańcówki oraz różnorodne treningi. Będą warsztaty językowe, ekologiczne, międzypokoleniowe treningi gimnastyczne i maraton gier planszowych.  Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

W tym roku Senioralia będą się „kręciły” głównie w nowo powstałym Domu Seniora przy ul. Świdnickiej 35. Tam, oprócz dotychczasowych aktywności - jak gimnastyka, joga, czy zajęcia taneczne, które dedykowane są dla podopiecznych domu, będzie wiele okazji do spotkań dla wszystkich chętnych seniorów. Przegląd zespołów senioralnych, międzypokoleniowe warsztaty taneczne, czy spotkania z historią – to tylko niektóre propozycje na październik.

Wśród najważniejszych wydarzeń podczas Senioraliów warto wymienić Dzień otwarty, który zaplanowano 9 października - wówczas każdy mieszkaniec Dzierżoniowa będzie mógł na własne oczy zobaczyć, jaką metamorfoze przeszedł budynek przy ul. Świdnickiej 35. Warte udziału będą na pewno także aktywności w ramach Dnia Seniora, które odbędą się 23 października.

Seniorzy będą też wychodzić ze swoimi propozycjami do młodego pokolenia. Stąd w harmonogramie Senioraliów spotkania w szkołach – m.in. żywe lekcje historii.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers11°C

JutroRain showers12°C