Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowski Klaster Energetyczny już z certyfikatem

14-11-2018
Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Andrzej Bronowicki odebrali Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Otwiera to m.in. możliwość zdobywania zewnętrznych pieniędzy na działania związane z rozwojem zielonej energii.

Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Andrzej Bronowicki odebrali Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Otwiera to m.in. możliwość zdobywania zewnętrznych pieniędzy na działania związane z rozwojem zielonej energii.

- Klastry energetyczne pozwalają lokalnym społecznościom produkować i zarządzać obrotem zieloną energią. Mogą go współtworzyć podmioty publiczne i prywatne, działające na terenie jednego powiatu. W naszym przypadku jest to ziemia dzierżoniowska. Powołanie tego podmiotu znacznie zwiększa nasze szanse na zdobywanie zewnętrznych pieniędzy i rozwój zielonej energii na naszym terenie – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Pomysł utworzenia Dzierżoniowskiego Klastra Energetycznego pojawił się w minionym roku. W czerwcu tego roku Ministerstwo Energii ogłosiło konkurs, w ramach którego oceniano i certyfikowano zgłoszone klastry. Ocena merytoryczną dzierżoniowskiego zakończyła się w październiku. 

- Jej elementem była prezentacja dotychczasowych działań i planów rozwoju. Odpowiadaliśmy także na pytania ekspertów – wyjaśnia prezes Spółki WiK-u Andrzej Bronowicki.

W wyniku ocen merytorycznych Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry z 13 województw. Sześć najlepszych otrzymało certyfikat z wyróżnieniem. W tym gronie znalazł się  Dzierżoniowski Klaster Energii. Certyfikaty wręczono 6 listopada w Warszawie.

Czym są klastry energii - więcej informacji

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23
27
28

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain8°C

JutroCloudy10°C