Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Dzierżoniowski Klaster Energetyczny już z certyfikatem

14-11-2018
Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Andrzej Bronowicki odebrali Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Otwiera to m.in. możliwość zdobywania zewnętrznych pieniędzy na działania związane z rozwojem zielonej energii.

Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i prezes spółki Wodociągi i Kanalizacja Andrzej Bronowicki odebrali Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii. Otwiera to m.in. możliwość zdobywania zewnętrznych pieniędzy na działania związane z rozwojem zielonej energii.

- Klastry energetyczne pozwalają lokalnym społecznościom produkować i zarządzać obrotem zieloną energią. Mogą go współtworzyć podmioty publiczne i prywatne, działające na terenie jednego powiatu. W naszym przypadku jest to ziemia dzierżoniowska. Powołanie tego podmiotu znacznie zwiększa nasze szanse na zdobywanie zewnętrznych pieniędzy i rozwój zielonej energii na naszym terenie – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Pomysł utworzenia Dzierżoniowskiego Klastra Energetycznego pojawił się w minionym roku. W czerwcu tego roku Ministerstwo Energii ogłosiło konkurs, w ramach którego oceniano i certyfikowano zgłoszone klastry. Ocena merytoryczną dzierżoniowskiego zakończyła się w październiku. 

- Jej elementem była prezentacja dotychczasowych działań i planów rozwoju. Odpowiadaliśmy także na pytania ekspertów – wyjaśnia prezes Spółki WiK-u Andrzej Bronowicki.

W wyniku ocen merytorycznych Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii uzyskały 33 klastry z 13 województw. Sześć najlepszych otrzymało certyfikat z wyróżnieniem. W tym gronie znalazł się  Dzierżoniowski Klaster Energii. Certyfikaty wręczono 6 listopada w Warszawie.

Czym są klastry energii - więcej informacji

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair20°C

JutroPartly cloudy16°C