Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowscy Mistrzowie Pięknego Czytania

26-04-2018
Uczniowie ze wszystkich dzierżoniowskich szkół podstawowych rywalizowali w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Mistrz Pięknego Czytania" dla klas I-III. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Dzierżoniowie.

Uczniowie ze wszystkich dzierżoniowskich szkół podstawowych rywalizowali w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Mistrz Pięknego Czytania" dla klas I-III. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 9 im. M. Kopernika w Dzierżoniowie.

Uczestnicy byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich. Zadaniem konkursowym było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu prozy. Czas prezentacji nie mógł przekroczyć 2 minut. Uczestników oceniało  jury w składzie: Beata Gil (neurologopedia), Aneta Kunecka- Kramarz (nauczyciel-bibliotekarz), Sandra Stachowska (psycholog) oraz Katarzyna Szkwarek (nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej). Przy ocenianiu czytania komisja konkursowa  brała pod uwagę: wyrazistość i dykcję, interpretację czytanego tekstu, ogólne wrażenie artystyczne oraz płynność i bezbłędność czytania.

MISTRZAMI PIĘKNEGO CZYTANIA zostali:

uczniowie klas I:
I miejsce- Mateusz Kaczmarek, Szkoła Podstawowa nr 3
II miejsce- Julia Hryniewicz, Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce- Oliwier Drożdż, Szkoła Podstawowa nr 9

uczniowie klas II:
I miejsce- Mateusz Grzesiuk, Szkoła Podstawowa nr 9
II miejsce- Aleksandra Matusiak, Szkoła Podstawowa nr 1
III miejsce-Zuzanna Krechowiecka, Niepubliczna Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek

uczniowie klas III:
I miejsce- Hanna Chorążyczewska, Szkoła Podstawowa nr 1
II miejsce- Tomasz Górecki, Szkoła Podstawowa nr 9
III miejsce- Kacper Kossakowski, Szkoła Podstawowa nr 5

Konkurs  organizowany był pod honorowym patronatem Burmistrza Dzierżoniowa i finansowany  ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniowa w ramach Programu Rozwoju Społecznego Dzierżoniowa na lata 2015-2020.

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje, zachęcać mieszkańców do sięgania po instrumenty oraz do wspólnego muzykowania. To wszystko dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

  Pasje to moc zmieniania siebie i otoczenia

  Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje,...

  Czytaj dalej
 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Witajcie w Dzierżoniowie maluszki

  Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy19°C

JutroPartly cloudy25°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne