Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów reaguje na sytuację związaną z koronawirusem

10-03-2020
Burmistrz Dzierżoniowa zdecydował o czasowym odwołaniu wydarzeń i imprez organizowanych przez miasto i rekomenduje podobne rozwiązanie lokalnym organizacjom pozarządowym i podmiotom prywatnym.

Burmistrz Dzierżoniowa zdecydował o czasowym odwołaniu wydarzeń i imprez organizowanych przez miasto i rekomenduje podobne rozwiązanie lokalnym organizacjom pozarządowym i podmiotom prywatnym.

- Według informacji przekazywanych przez właściwe służby w Dzierżoniowie i w naszej najbliższej okolicy nie ma tej chwili stwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Jednak obserwując rozwój sytuacji, uznałem, że ze względów bezpieczeństwa, a także profilaktyki, trzeba podjąć taką decyzję. Jest ona zgodna z opublikowaną w niedzielę rekomendacją Głównej Inspekcji Sanitarnej i informacjami przekazywanymi przez Wojewodę Dolnośląskiego – wyjaśnia Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

Zaplanowane na czwartek spotkanie burmistrza z mieszkańcami w sprawach związanych z dzierżoniowską ciepłownią na pewno się odbędzie, ale w innym terminie i poprzedzone zostanie wcześniejszą informacją. W dzierżoniowskim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano już decyzję umarzającą postępowanie, które było prowadzone na wniosek inwestora.

Czas, w którym w Dzierżoniowie nie będą odbywały się imprezy i wydarzenia gromadzące większe grupy osób planowany jest do końca marca, ale jest on również uzależniony od rozwoju sytuacji na terenie naszego województwa.
 
- Zwracam się też z prośbą do mieszkańców, o zwrócenie szczególnej uwagi na seniorów, którzy są grupą najbardziej zagrożoną i pomoc osobom starszym w zakupach żywności, czy w zaopatrzeniu w leki. Seniorów proszę o ograniczanie przebywania w miejscach publicznych – mówi burmistrz Dzierżoniowa.

Bieżące komunikaty na temat sytuacji związanej z koronawirusem będą publikowane na stronie www.dzierzoniow.pl, w lokalnych mediach oraz na oficjalnym fanpagu burmistrza i Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky9°C

JutroCloudy7°C