Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów Pełen Pasji – maratończyk z Dzierżoniowa

18-10-2019
Kontynuując swoją pasję do biegania 63-letni Stanisław Gil zrobił kolejne dwa kroki do zdobycia medalu World Marathon Majors (6 największych maratonów świata: Tokyo, Boston, Londyn, Berlin, Chicago i Nowy York). Wrócił właśnie z Bank of America Chicago Marathon, gdzie zajął 30 miejsce na 854 zawodników.

Kontynuując swoją pasję do biegania 63-letni Stanisław Gil zrobił kolejne dwa kroki do zdobycia medalu World Marathon Majors (6 największych maratonów świata: Tokyo, Boston, Londyn, Berlin, Chicago i Nowy York). Wrócił właśnie z Bank of America Chicago Marathon, gdzie zajął 30 miejsce na 854 zawodników.

We wrześniu dzierżoniowianin wziął udział w BMW Berlin Marathon, który ukończyło ponad 44 tys. biegaczy. Uzyskał tam czas 3:27:42 i poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy o 1 min. i 18 s. W swojej kategorii wiekowej (60-64 lata) zajął 84 miejsce na 1285 zawodników. - Pobiegłem tam ze swoimi braćmi. Ten młodszy ma szczęście w losowaniu zawodników, którzy mogą wystartować, więc zawsze zgłaszamy się drużynowo – wtedy jadą wszyscy zawodnicy z listy. Żałuję tylko, że podczas tego maratonu Etiopczykowi Bekele brakło tylko 2 sekund do rekordu świata – wspomina Stanisław Gil.

13 października biegacz zaliczył kolejny maraton, tym razem w Stanach Zjednoczonych - Bank of America Chicago Marathon. Na starcie stanął w szranki z ponad 45 tysiącami zawodników. - Mój czas to 3:22:07. czyli aż o 5 min. i 35 s lepszy od poprzedniego. W kategorii wiekowej (60-64 lata) zająłem 30 miejsce na 854 zawodników. Co ciekawe, w kategorii kobiet Kenijka Brigit Kosgei poprawiła na tym biegu 16-letni rekord świata uzyskując wynik 2:14:04. – opowiada.

Dzień wcześniej, 12 października, Stanisław Gil wraz z córką Joanną w ramach „rozgrzewki” wziął udział w chicagowskim porannym biegu na 5 km. Ale ani bieg, ani pobyt w USA nie przeszkodziły mu w oddaniu głosu w wyborach do sejmu i senatu w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago.

- Do zdobycia medalu World Marathon Majors brakuje mi jeszcze maratonu w Londynie i Tokyo, ale dotychczasowe próby dostania się do nich zakończyły się niepowodzeniem w losowaniu. Inne drogi zapisania się do tych biegów są dla mnie zbyt kosztowne – mówi dzierżoniowski lekkoatleta. Ale nie rezygnuje ze swych marzeń. W ich realizacji wspierało go dotychczas miasto w ramach programu „Dzierżoniów pełen pasji” i jego zakład pracy.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain17°C

JutroLight rain19°C