Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniów Pełen Pasji - czym jest krumping?

26-09-2019
Nasze miasto miało swoich reprezentantów na European Buck Session (EBS) - Mistrzostwach Świata w tańcu Krump. Julia Stawska i Jakub Ciąpała z największych zawodów tańca Krump na świecie wrócili z sukcesami.

Nasze miasto miało swoich reprezentantów na European Buck Session (EBS) - Mistrzostwach Świata w tańcu Krump w niemieckim mieście Düsseldorf. Julia Stawska i Jakub Ciąpała z największych zawodów tańca Krump na świecie wrócili z sukcesami.

Krumping narodził się na niebezpiecznych ulicach Los Angeles, które znane były z ogromnej ilości gangów. To uliczny taniec stanowiący odłam hip-hopu, którego korzenie sięgają tradycyjnych tańców afrykańskich. Jego znakiem rozpoznawczym są energiczne i agresywne ruchy, które mogą przypominać rozpoczynającą się bójkę. Stworzony został po to, aby tancerze mogli pokazać swoje emocje, a także rozładować stres codziennego życia. Wszystko co chcą wyrazić, musi zostać przedstawione za pomocą rąk, ramion, twarzy oraz nóg. Nie ma tu miejsca na naruszanie nietykalności cielesnej i przemoc.

Dzierżoniowianie startowali na EBS aż w trzech kategoriach. Pierwszego dnia wzięli udział w pokazach specjalnych, prezentując swoje show wraz z grupą Polish Krump Movement. Dzień później Julia Stawska po wcześniejszych udanych preselekcjach dostała się do najlepszej ósemki osób w kategorii „junior” (do lat 18). Po pierwszej wygranej walce z uczestnikiem z Indii uległa reprezentantce Japonii, tym samym dochodząc do najlepszej czwórki na całym świecie.

Kilka chwil później taneczny duet z Dzierżoniowa stanął wraz ze swoimi przyjaciółmi z Wrocławia i Katowic do walk w team battle. To wyjątkowa forma walk, polegająca na konfrontacji umiejętności reprezentacji tanecznych z całego świata. Jakubowi i Julii udało się znaleźć w najlepszej piątce tancerzy, co jest ogromnym sukcesem. Mistrzostwa świata odbywały się w niemieckim Düsseldorf dniach 21-22 września.

Wyjazd młodych tancerzy na mistrzostwa dofinansowany był z projektu „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain8°C

JutroCloudy10°C