Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Dzierżoniów Pełen Pasji - czym jest krumping?

26-09-2019
Nasze miasto miało swoich reprezentantów na European Buck Session (EBS) - Mistrzostwach Świata w tańcu Krump. Julia Stawska i Jakub Ciąpała z największych zawodów tańca Krump na świecie wrócili z sukcesami.

Nasze miasto miało swoich reprezentantów na European Buck Session (EBS) - Mistrzostwach Świata w tańcu Krump w niemieckim mieście Düsseldorf. Julia Stawska i Jakub Ciąpała z największych zawodów tańca Krump na świecie wrócili z sukcesami.

Krumping narodził się na niebezpiecznych ulicach Los Angeles, które znane były z ogromnej ilości gangów. To uliczny taniec stanowiący odłam hip-hopu, którego korzenie sięgają tradycyjnych tańców afrykańskich. Jego znakiem rozpoznawczym są energiczne i agresywne ruchy, które mogą przypominać rozpoczynającą się bójkę. Stworzony został po to, aby tancerze mogli pokazać swoje emocje, a także rozładować stres codziennego życia. Wszystko co chcą wyrazić, musi zostać przedstawione za pomocą rąk, ramion, twarzy oraz nóg. Nie ma tu miejsca na naruszanie nietykalności cielesnej i przemoc.

Dzierżoniowianie startowali na EBS aż w trzech kategoriach. Pierwszego dnia wzięli udział w pokazach specjalnych, prezentując swoje show wraz z grupą Polish Krump Movement. Dzień później Julia Stawska po wcześniejszych udanych preselekcjach dostała się do najlepszej ósemki osób w kategorii „junior” (do lat 18). Po pierwszej wygranej walce z uczestnikiem z Indii uległa reprezentantce Japonii, tym samym dochodząc do najlepszej czwórki na całym świecie.

Kilka chwil później taneczny duet z Dzierżoniowa stanął wraz ze swoimi przyjaciółmi z Wrocławia i Katowic do walk w team battle. To wyjątkowa forma walk, polegająca na konfrontacji umiejętności reprezentacji tanecznych z całego świata. Jakubowi i Julii udało się znaleźć w najlepszej piątce tancerzy, co jest ogromnym sukcesem. Mistrzostwa świata odbywały się w niemieckim Düsseldorf dniach 21-22 września.

Wyjazd młodych tancerzy na mistrzostwa dofinansowany był z projektu „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy24°C

JutroPartly cloudy22°C