Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dziś: Promocja książki dzierżoniowianki

18-07-2014

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie zaprasza do swej siedziby w Rynku na promocję książki Krystyny Patrzykąt pt. „Cztery siostry i...”. Spotkanie z dzierżoniowianką odbędzie się 23 lipca o godz. 16.00.

Pierwsze próby pisania wierszy autorka podejmowała już jako dziecko, brała też udział w poetyckich konkursach Radia Wrocław. Jej kilka wierszy ukazało się w Roczniku Dzierżoniowskim i tomiku „Miasto słodkie jak miód”.

„Cztery siostry i...” to jej pierwsza samodzielna publikacja. A że w jej rodzinie pisze kilka osób, w książce znajdziemy również wiersze jej przyrodniej siostry, jej młodszych sióstr i ich dzieci.

Filmowe zaproszenie do lektury

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair4°C

JutroPartly cloudy3°C