Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dramaty nie zawsze widać gołym okiem

12-04-2018
Jakie są symptomy u dziecka, wobec którego stosowana jest przemoc? Jak to rozpoznać, w jaki sposób interweniować, jakie powinny być pierwsze działania terapeutyczne? Odpowiedzi na te pytania szukali dzierżoniowscy nauczyciele podczas specjalnego szkolenia.

Jakie są symptomy u dziecka, wobec którego stosowana jest przemoc? Jak to rozpoznać, w jaki sposób interweniować, jakie powinny być pierwsze działania terapeutyczne? Odpowiedzi na te pytania szukali dzierżoniowscy nauczyciele podczas specjalnego szkolenia.

To temat bardzo trudny, złożony i wymagający niezwykle specjalistycznej wiedzy. Przybliżenie tego problemu ma na celu zwiększenie czujności naszych pedagogów. Powinno ono ułatwić poznanie objawów u krzywdzonego dziecka oraz podpowiedzieć, na jakie zachowania dorosłych należy zwracać uwagę. Nauczyciele zgłębiali także kwestie psychologicznych mechanizmów obronnych stosowanych przez krzywdzone dziecko. Duży nacisk podczas szkolenia położono na kwestie przemocy seksualnej.

W szkoleniu wzięło 120 nauczycieli żłobka, przedszkoli i szkół podstawowych prowadzonych przez Dzierżoniów. Poprowadziła je Dorota Werner - psychotraumatolog, pedagog, psychoterapeuta, seksuolog, mediator rodzinny, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Superwizor Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej, członek Polskiego Towarzystwa Interwencji Kryzysowej.

Polecane informacje:

  • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

    Karta dużej rodziny także w telefonach

    Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

    Czytaj dalej
  • Za nami druga już sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Poświęcono ją m.in. na ustalenie składów stałych komisji. Radni określili także wynagrodzenie burmistrza i dokonali zmian w budżecie miasta.

    W jakich komisjach pracują dzierżoniowscy radni?

    Za nami druga już sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Poświęcono ją m.in. na ustalenie składów stałych komisji. Radni określili także wynagrodzenie burmistrza i dokonali zmian...

    Czytaj dalej
  • Zgodnie z zapowiedziami burmistrz Dzierżoniowa powołał na zastępcę Dorotę Pieszczuch. Głównymi obszarami, którymi zarządzać będzie nowa wiceburmistrz są sprawy społeczne, edukacja i estetyka miasta. Nominację Dariusz Kucharski wręczył w obecności pracowników urzędu.

    Dorota Pieszczuch zastępcą burmistrza

    Zgodnie z zapowiedziami burmistrz Dzierżoniowa powołał na zastępcę Dorotę Pieszczuch. Głównymi obszarami, którymi zarządzać będzie nowa wiceburmistrz są sprawy społeczne,...

    Czytaj dalej
  • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

    Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

    Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

    Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy0°C

JutroCloudy-2°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne