Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dokąd zmierza gospodarka Dzierżoniowa?

31-03-2016
FOT: Fotolia. Odpowiedź na to pytanie częściowo znajdziemy w nowym programie rozwoju przedsiębiorczości. Wskazuje on możliwe kierunki rozwoju gospodarki miasta oraz źródła finansowania planowanych w tym zakresie działań.

Odpowiedź na to pytanie częściowo znajdziemy w nowym programie rozwoju przedsiębiorczości. Wskazuje on możliwe kierunki rozwoju gospodarki miasta oraz źródła finansowania planowanych w tym zakresie działań.

- Istotą programu jest prowadzenie przez miasto polityki wspierającej rozwój przedsiębiorczości. Ten dokument wyznacza kierunki i wskazuje działania, które w przyszłości mają stać się podstawą wzrostu gospodarczego naszego miasta. Jego realizacja ma wzmacniać istniejące potencjały i niwelować słabości – mówi zastępca burmistrza Dzierżoniowa Albert Blacharz.  

Opracowanie składa się z dwóch głównych części. W pierwszej znajdziemy najnowszą analizę społeczno-gospodarczą, w drugiej zdefiniowane osie rozwojowe, obszary interwencji, zadania oraz oczekiwane rezultaty. Są tu także informacje o możliwych źródłach finasowania tych działań.

Zmieniająca się szybko sytuacja w gospodarce powoduje, że bardzo duże znaczenie mają wspólne działania samorządów oraz działania samorządów z partnerami biznesowymi i otoczenia biznesu. Dzieje się to m.in. poprzez działalność Stowarzyszenia Ziemia Dzierżoniowska, bo wydaje się, że tylko w ten sposób samorządy naszego powiatu mogą stworzyć silny, spójny i otwarty subregion na mapie naszego województwa.

Szczegółowych informacji o Programie Rozwoju Przedsiębiorczości na lata 2016-2020 udzielają pracownicy Wydziału Rozwoju Gospodarczego dzierżoniowskiego urzędu, tel. 74 645 08 19, dminkina@um.dzierzoniow.pl.

Program Rozwój Przedsiębiorczości Dzierżoniowa na lata 2016-2020 PDF (2,53 MB)

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy12°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne