Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Dofinansowanie największej drogowej inwestycji

26-01-2016
Dzierżoniów: Trzy miliony złotych zdobył Dzierżoniów na przebudowę ul. Staszica, Zwycięzców, Łąkowej, Nałkowskiej, Kruczkowskiego i Słowiczej. W tym tygodniu miasto ogłosi przetarg na wykonanie prac. Inwestycja obejmuje przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Trzy miliony złotych zdobył Dzierżoniów na przebudowę ul. Staszica, Zwycięzców, Łąkowej, Nałkowskiej, Kruczkowskiego i Słowiczej. W tym tygodniu miasto ogłosi przetarg na wykonanie prac. Inwestycja obejmuje przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Przebudowa ul. Staszica dotyczy odcinka od ronda Czeskiego, do budynku nr 22 (ok. 340 m). Pozostałą część tej drogi odnowiono w 2014. W 2015 roku rozpoczęto prace na ul. Wierzbowej, Zamenhofa i Staffa. Prace na tych drogach zakończone zostaną do końca czerwca tego roku.

Dzierżoniów jest się wśród jedenastu gmin naszego województwa, które znalazły się na zatwierdzonej przez wojewodę liście wniosków zakwalifikowanych do dofinasowania w ramach programu „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. 3 mln zł dla Dzierżoniowa to jedno z największych dofinasowań do tegorocznych „schetynówek”.

Realizacja tej inwestycji będzie się wiązać ze zmianami w organizacji ruchu w tej części Dzierżoniowa. O tym, którędy prowadzić będą objazdy, poinformujemy Państwa zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą.  

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroCloudy17°C