Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dofinansowanie największej drogowej inwestycji

26-01-2016
Dzierżoniów: Trzy miliony złotych zdobył Dzierżoniów na przebudowę ul. Staszica, Zwycięzców, Łąkowej, Nałkowskiej, Kruczkowskiego i Słowiczej. W tym tygodniu miasto ogłosi przetarg na wykonanie prac. Inwestycja obejmuje przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Trzy miliony złotych zdobył Dzierżoniów na przebudowę ul. Staszica, Zwycięzców, Łąkowej, Nałkowskiej, Kruczkowskiego i Słowiczej. W tym tygodniu miasto ogłosi przetarg na wykonanie prac. Inwestycja obejmuje przebudowę jezdni, chodników, miejsc parkingowych, oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

Przebudowa ul. Staszica dotyczy odcinka od ronda Czeskiego, do budynku nr 22 (ok. 340 m). Pozostałą część tej drogi odnowiono w 2014. W 2015 roku rozpoczęto prace na ul. Wierzbowej, Zamenhofa i Staffa. Prace na tych drogach zakończone zostaną do końca czerwca tego roku.

Dzierżoniów jest się wśród jedenastu gmin naszego województwa, które znalazły się na zatwierdzonej przez wojewodę liście wniosków zakwalifikowanych do dofinasowania w ramach programu „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019”. 3 mln zł dla Dzierżoniowa to jedno z największych dofinasowań do tegorocznych „schetynówek”.

Realizacja tej inwestycji będzie się wiązać ze zmianami w organizacji ruchu w tej części Dzierżoniowa. O tym, którędy prowadzić będą objazdy, poinformujemy Państwa zaraz po podpisaniu umowy z wykonawcą.  

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C