Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Czy zgłosiłeś już swój pomysł do DBO?

23-01-2017
Chcesz coś zmienić w mieście? Najprostszy sposób to złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego. Na projekty mieszkańców czekamy do 15 lutego, zostało więc niewiele czasu. A do rozdysponowania jest 1 000 000 zł.

Chcesz coś zmienić w mieście? Najprostszy sposób to złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego. Na projekty mieszkańców czekamy do 15 lutego, zostało więc niewiele czasu. A do rozdysponowania jest 1 000 000 zł.

Dziś przyjęliśmy kolejny wniosek, który dotyczy wykonania odwodnienia i modernizacji podwórza przy ul. Grota Roweckiego przy numerach 18, 20, 22, 24.

Zgłoszony pomysł ma wpłynąć na polepszenie standardu życia mieszkańców, przede wszystkim starszych i schorowanych osób mieszkających w okolicznych blokach. Dzięki niemu mieszkańcy mają mieć zapewnioną wygodniejszą komunikację wokół budynków.

Projekt przewiduje wykonanie odwodnienia, wylewki oraz boksu na pojemniki na odpady, a także wyremontowanie chodnika i schodów wokół obiektów. Pomysłodawca przewidział również zamontowanie oświetlenia na dwóch słupach stojących w podwórzu i wyrównanie ogrodzenia przed blokiem od strony ulicy.

Wniosek jest teraz weryfikowany przez poszczególne wydziały urzędu, a o tym, czy przejdzie weryfikację pozytywnie, dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Jeśli i w Waszej okolicy widzicie coś, co wymaga zmiany, lub macie pomysł na coś nowego, co mogłoby zaistnieć w naszym mieście, zachęcamy do składania wniosków. Zmieniajmy nasze miasto!

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky7°C

7°C

JutroFair17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne