Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Czy zgłosiłeś już swój pomysł do DBO?

23-01-2017
Chcesz coś zmienić w mieście? Najprostszy sposób to złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego. Na projekty mieszkańców czekamy do 15 lutego, zostało więc niewiele czasu. A do rozdysponowania jest 1 000 000 zł.

Chcesz coś zmienić w mieście? Najprostszy sposób to złożenie wniosku do budżetu obywatelskiego. Na projekty mieszkańców czekamy do 15 lutego, zostało więc niewiele czasu. A do rozdysponowania jest 1 000 000 zł.

Dziś przyjęliśmy kolejny wniosek, który dotyczy wykonania odwodnienia i modernizacji podwórza przy ul. Grota Roweckiego przy numerach 18, 20, 22, 24.

Zgłoszony pomysł ma wpłynąć na polepszenie standardu życia mieszkańców, przede wszystkim starszych i schorowanych osób mieszkających w okolicznych blokach. Dzięki niemu mieszkańcy mają mieć zapewnioną wygodniejszą komunikację wokół budynków.

Projekt przewiduje wykonanie odwodnienia, wylewki oraz boksu na pojemniki na odpady, a także wyremontowanie chodnika i schodów wokół obiektów. Pomysłodawca przewidział również zamontowanie oświetlenia na dwóch słupach stojących w podwórzu i wyrównanie ogrodzenia przed blokiem od strony ulicy.

Wniosek jest teraz weryfikowany przez poszczególne wydziały urzędu, a o tym, czy przejdzie weryfikację pozytywnie, dowiemy się w najbliższych tygodniach.

Jeśli i w Waszej okolicy widzicie coś, co wymaga zmiany, lub macie pomysł na coś nowego, co mogłoby zaistnieć w naszym mieście, zachęcamy do składania wniosków. Zmieniajmy nasze miasto!

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky11°C

JutroRain7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne