Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Czas obowiązkowej deratyzacji

07-10-2016
Mieszkańcom i zarządcom budynków przypominamy o konieczności przeprowadzenia deratyzacji. W całym Dzierżoniowie rozpocznie się ona 15 października i potrwa do 15 listopada.

Mieszkańcom i zarządcom budynków przypominamy o konieczności przeprowadzenia deratyzacji. W całym Dzierżoniowie rozpocznie się ona 15 października i potrwa do 15 listopada.

W celu prawidłowego przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej i osiągnięcia oczekiwanych rezultatów należy pamiętać o następujących zasadach:

 • w okresie poprzedzającym akcję deratyzacyjną uporządkować i utrzymać w czystości rejon swoich działań;
 • wykładać trutkę na kawałkach papieru bądź blachy (zgodnie z zaleceniami producenta trutki) w miejscach spokojnych, oddalonych około 2 metrów od żerowisk gryzoni;
 • trutkę uzupełniać co 3-5 dni;
 • trutki nie wykładać na przestrzeniach otwartych i ciągach komunikacyjnych;
 • zachować środki ostrożności zgodnie z zaleceniami producenta;
 • w czasie akcji deratyzacyjnej nie zostawiać bez opieki małych dzieci, natomiast starsze dzieci pouczyć o niebezpieczeństwie;
 • w pobliżu miejsc wyłożenia trutki należy umieścić ostrzeżenie "Uwaga trutka";
 • zwierzęta domowe powinny być zabezpieczone przed przypadkowym zatruciem;
 • zgodnie z art. 10 ust. 2a ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie wykonanie obowiązku przeprowadzenia deratyzacji zagrożone jest karą grzywny, a kontrolę wykonania obowiązku deratyzacji przeprowadzi Straż Miejska.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy24°C

JutroPartly cloudy22°C