Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Coroczna deratyzacja na terenie całego Dzierżoniowa

08-10-2019
Do 15 listopada potrwa coroczna akcja deratyzacji. Obowiązek jej przeprowadzenia kontrolować będą dzierżoniowscy strażnicy.

Do 15 listopada potrwa coroczna akcja deratyzacji. Obowiązek jej przeprowadzenia kontrolować będą dzierżoniowscy strażnicy.

By przeprowadzana co roku akcja była efektywna i bezpieczna dla mieszkańców, przypominamy o podstawowych zasadach, takich jak poprzedzające akcję uporządkowanie i utrzymywanie czystości w piwnicach, na strychach i innych pomieszczeniach, wykładanie trutek zgodnie z zaleceniami i z zachowaniem środków ostrożności wskazywanych przez jej producentów.

Pamiętać także należy, by w czasie akcji deratyzacyjnej nie zostawiać bez opieki małych dzieci w okolicy wyłożonych trutek, natomiast starsze dzieci pouczyć o niebezpieczeństwie. W pobliżu miejsc wyłożenia trutki należy umieścić ostrzeżenie "Uwaga, trutka". Należy również zabezpieczyć przed przypadkowym zatruciem zwierzęta domowe.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers11°C

JutroRain showers12°C