Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Co na majówkę?

28-04-2017

Choć pogoda spłatała nam psikusa, maj i tak przyjdzie. A co robić w Dzierżoniowie na majówkę? Sprawdź ściągę.

Festyn sportowy "Pięknych i Zdrowych" w Alei Bajkowych Gwiazd odwołano. Odbędzie się w innym terminie.


TRAKT przewodziany na 30 kwietnia przeniesiono na 7 maja. Tak jak Otwarte Mistrzostwa Dzierżoniowa w Grillowaniu.


1 i 2 maja będziemy obserwować balony i III International Balloon Festiwal. Pierwszego dnia o 16.00 prezentacja drużyn i balonów na Stadionie Miejskim i wieczorne loty od godz. 17.00. A potem coś dla fanów disco polo: koncert grupy After Party. Drugiego dnia od rana (6.00) kontynuowane będą konkurencje balonowe o nagrodę Burmistrza Dzierżoniowa.

2 maja zapraszamy na dzierżoniowski rynek po biało-czerwoną flagę. W Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej flagi i flagietki rozdawać będzie burmistrz Dariusz Kucharski.

3 maja zapraszamy pod Pomnik Pamięci Losów Ojczyzny. Święto Konstytucji 3 Maja rozpocznie o godz. 9.00 mszą w kościele pw. Maryi Matki Kościoła. O 10.00 przewidziane jest uformowanie pochodu i przemarsz na Skwer Solidarności, gdzie pod pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny odegrany zostanie hymn i złożone okolicznościowe wiązanki.

Także 3 maja na wspólną zabawę na placach zabaw przy Alei Bajkowych Gwiazd zaprasza Spółdzielcze Towarzystwo Kulturalno-Sportowe i Spółdzielczy Dom Kultury. Od godz. 15.00 zaplanowano rodzinne grillowanie, dmuchańce, malowanie twarzy, konkurencje rekreacyjne, strzelanie ASG, wyścig kapslowy, rysowanie kredą i występy artystyczne. Imprezę dofinansowuje miasto Dzierżoniów.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy12°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne