Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Co może zmienić inicjatywa lokalna?

22-01-2016

Do końca marca czekamy na Państwa wnioski do Inicjatywy Lokalnej. To program umożliwiający wspólną realizację zadań przez miasto i np. wspólnoty mieszkaniowe, organizacje i nieformalne grupy mieszkańców.

Jeśli w ramach działania np. wspólnoty mieszkaniowej mają Państwo pomysł na zmiany wokół swoich budynków, a teren wokół nich należy do miasta, to Inicjatywa Lokalna umożliwi realizację zadania przy finansowym udziale dzierżoniowskiego samorządu. Jeśli chcieliby Państwo np. razem z sąsiadami zagospodarować część terenów zielonych, to Państwa wkładem może być wykonana praca lub dostarczone sadzonki. Miasto natomiast sfinansuje niezbędne wydatki.

Zakres zadań, które mogą być tak realizowane jest bardzo szeroki. Może to być np.: budowa, lub remont dróg, kanalizacji, sieci wodociągowej, poprawa bezpieczeństwa publicznego, ale także działalność charytatywna, promocja i organizacja wolontariatu.

Wzór wniosku o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej dostępny jest tutaj i w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C