Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ceramika, grafika,mozaika – wystawa “Oswajanie”

12-06-2019
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Fiołek- Szymali pt. "Oswajanie". 16 czerwca o godz. 15.30 w Galerii na Piętrze będzie można zobaczyć niezwykłe prace ceramiczne, graficzne i mozaiki.

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Katarzyny Fiołek- Szymali pt. "Oswajanie". 16 czerwca o godz. 15.30 w Galerii na Piętrze będzie można zobaczyć niezwykłe prace ceramiczne, graficzne i mozaiki.

Co o swych dziełach mówi autorka?: “Oswajam, kiedy widzę. Przechodząc omiatam spojrzeniem. Z miliona sygnałów wyłania się kilka… ostrość widzenia… zostają. Co je wyróżnia? – pytam sama siebie. Kolor, migoczące kształty, poruszenie? Podróż w nieznane? Ciekawość? Pojawiają się skojarzenia. Fragmenty z przeszłości. Zdarzenia, przedmioty, postaci, widoki, gesty… Mgła zaczyna opadać - pojawia się krajobraz. Nie ten najprostszy, który można dotknąć wzrokiem. Ten z głębokiego snu, muśnięć trzech wymiarów – dwa już nie wystarczą. Dotyk motyla i oddech myśli. Zaczyna się oswajanie… Oswajam tak kształty, przedmioty, kontury, zdarzenia. Oswajam gesty, dobre i złe spojrzenia. Rodzi się nagła potrzeba zatrzymania tego, co ulotne, co za chwilę zniknie i czego już nie dogonię po raz drugi. Wyścig z czasem, nim kontury się rozmażą, nim pamięć wyblaknie…”

Ekspozycję można zwiedzać do 27 września. Galeria na Pietrze czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00. Wstęp wolny.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers11°C

JutroRain showers12°C