Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Budujemy Piernikowe Miasto Dzierżoniów – zapraszamy na warsztaty

06-11-2019
Domy, kościoły i inne obiekty z pachnących miodem pierników będą znów cieszyć oczy dzierżoniowian i turystów. Tym razem w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym. Tam właśnie budujemy piernikową wizytówkę Dzierżoniowa. I podobnie, jak w roku ubiegłym, zapraszamy w listopadzie na warsztaty rodzinne do DOK-u i do muzeum miejskiego.

Domy, kościoły i inne obiekty z pachnących miodem pierników będą znów cieszyć oczy dzierżoniowian i turystów. Tym razem w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym. Tam właśnie budujemy piernikową wizytówkę Dzierżoniowa. I podobnie, jak w roku ubiegłym, zapraszamy w listopadzie na warsztaty rodzinne do DOK-u i do muzeum miejskiego.

W odrestaurowanym budynku dworca stanie piernikowe miasto, które będzie czynne codziennie, ogólnodostępne, a jego zwiedzanie będzie zupełnie darmowe. Otwarcie wystawy planowane jest na 1 grudnia. Do tego czasu powstaną kolejne piernikowe budowle. Część z nich już jest, mieszkańcy miasta i turyści zrobili je podczas warsztatów na Miodobraniu. Na warsztatach 17 listopada w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa (pierwsze warszataty odbyły sie 9 listopada w ośrodku kultury) będzie można zrobić domki i rynkowe kamienice. Trzeba będzie je złożyć z gotowych wypieczonych z piernika elementów, skleić i ozdobić lukrem i… czym tylko chcecie. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ozdoby i lukier będą dostępne na miejscu, ale jeśli ktoś chce stworzyć domek niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, może oczywiście przyjść z własnymi dekoracjami.

Warsztaty, które poprowadzi właścicielka firmy Pierniki Sudeckie, Ewa Holiczek-Niedbała, są dla uczestników bezpłatne (koszty pokrywa miasto). Zaplanowano je w dwóch turach – na godz. 10.00 i na godz. 12.00. W jednej turze będzie mogło pracować 20 osób/zespołów maksymalnie 2-osobowych. Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązują zapisy. Chcesz zapisać dziecko lub siebie i dziecko na warsztaty? Zadzwoń do Biura Promocji pod numer 74 645 04 01.

Wspólne, rodzinne przygotowanie wypieków przedświątecznych to jedna ze starszych tradycji świątecznych w Polsce. Zachęcamy więc do pieczenia piernikowych domków, samochodów, pociągów i innych obiektów we własnym zakresie, ozdabiania ich według własnego pomysłu i kreatywności oraz przynoszenia ich do Biura Promocji UM w Dzierżoniowie (Urząd Miasta, parter, pokój nr 3). Gdy przyniesiesz swoje dzieło na wystawę w ramach konkursu (szczegóły znajdziesz tutaj), możesz wygrać nawet 150 zł na świąteczne zakupy.

W akcję mogą się włączyć nie tylko osoby prywatne, ale i firmy z ziemi dzierżoniowskiej. Nie ma przeciwwskazań, by stworzyły z pierników np. własną siedzibę i ozdobiły ją swoim logo. Otwarcie takiej filii w piernikowym Dzierżoniowie to nie tylko doskonały sposób na promocję, ale i zaznaczenia swej pozycji na lokalnym rynku.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy4°C

JutroLight rain showers7°C