Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Budujemy Piernikowe Miasto Dzierżoniów – zapraszamy na warsztaty

06-11-2019
Domy, kościoły i inne obiekty z pachnących miodem pierników będą znów cieszyć oczy dzierżoniowian i turystów. Tym razem w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym. Tam właśnie budujemy piernikową wizytówkę Dzierżoniowa. I podobnie, jak w roku ubiegłym, zapraszamy w listopadzie na warsztaty rodzinne do DOK-u i do muzeum miejskiego.

Domy, kościoły i inne obiekty z pachnących miodem pierników będą znów cieszyć oczy dzierżoniowian i turystów. Tym razem w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym. Tam właśnie budujemy piernikową wizytówkę Dzierżoniowa. I podobnie, jak w roku ubiegłym, zapraszamy w listopadzie na warsztaty rodzinne do DOK-u i do muzeum miejskiego.

W odrestaurowanym budynku dworca stanie piernikowe miasto, które będzie czynne codziennie, ogólnodostępne, a jego zwiedzanie będzie zupełnie darmowe. Otwarcie wystawy planowane jest na 1 grudnia. Do tego czasu powstaną kolejne piernikowe budowle. Część z nich już jest, mieszkańcy miasta i turyści zrobili je podczas warsztatów na Miodobraniu. Na warsztatach 17 listopada w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa (pierwsze warszataty odbyły sie 9 listopada w ośrodku kultury) będzie można zrobić domki i rynkowe kamienice. Trzeba będzie je złożyć z gotowych wypieczonych z piernika elementów, skleić i ozdobić lukrem i… czym tylko chcecie. Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ozdoby i lukier będą dostępne na miejscu, ale jeśli ktoś chce stworzyć domek niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju, może oczywiście przyjść z własnymi dekoracjami.

Warsztaty, które poprowadzi właścicielka firmy Pierniki Sudeckie, Ewa Holiczek-Niedbała, są dla uczestników bezpłatne (koszty pokrywa miasto). Zaplanowano je w dwóch turach – na godz. 10.00 i na godz. 12.00. W jednej turze będzie mogło pracować 20 osób/zespołów maksymalnie 2-osobowych. Liczba miejsc jest ograniczona, więc obowiązują zapisy. Chcesz zapisać dziecko lub siebie i dziecko na warsztaty? Zadzwoń do Biura Promocji pod numer 74 645 04 01.

Wspólne, rodzinne przygotowanie wypieków przedświątecznych to jedna ze starszych tradycji świątecznych w Polsce. Zachęcamy więc do pieczenia piernikowych domków, samochodów, pociągów i innych obiektów we własnym zakresie, ozdabiania ich według własnego pomysłu i kreatywności oraz przynoszenia ich do Biura Promocji UM w Dzierżoniowie (Urząd Miasta, parter, pokój nr 3). Gdy przyniesiesz swoje dzieło na wystawę w ramach konkursu (szczegóły znajdziesz tutaj), możesz wygrać nawet 150 zł na świąteczne zakupy.

W akcję mogą się włączyć nie tylko osoby prywatne, ale i firmy z ziemi dzierżoniowskiej. Nie ma przeciwwskazań, by stworzyły z pierników np. własną siedzibę i ozdobiły ją swoim logo. Otwarcie takiej filii w piernikowym Dzierżoniowie to nie tylko doskonały sposób na promocję, ale i zaznaczenia swej pozycji na lokalnym rynku.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy17°C

JutroPartly cloudy27°C