Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

14-02-2019

Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zwiększy się kwota, którą będzie można zaplanować na jeden projekt. Nowością będzie również możliwość głosowania na więcej niż jedną propozycję.

Kto może składać wnioski i głosować w Dzierżoniowskim Budżecie Obywatelskim? Warunek podstawowy: trzeba być mieszkańcem Dzierżoniowa. Podobnie jak w 2018 roku, wystarczy mieć ukończone 16 lat. Nowość to górna granica wartości zadania inwestycyjnego. Wzrosła ona aż do 450 tys. złotych, czyli jest
o 150 tys. zł wyższa niż w latach poprzednich. Proponowane przez mieszkańców zadania nieinwestycyjne nie będą zaś mogły przekroczyć 50 tys. zł.


Mieszkańcy swoje propozycje będą składali na piśmie, korzystając ze specjalnego formularza. Pozostanie im również zadanie zebrania minimum 30 podpisów mieszkańców, którzy je popierają.

Kolejną nowością będzie możliwość oddania głosu na więcej niż jeden projekt. Oznacza to, że każdy uprawniony do głosowania mieszkaniec miasta będzie mógł oddać głos na jeden, dwa lub maksymalnie trzy projekty. Wprowadzone nowości są odpowiedzią na sugestie mieszkańców.

Czwarta edycja Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego rusza 1 marca, a wnioski będzie można składać przez miesiąc. W międzyczasie planowana jest seria warsztatów oraz maraton pisania wniosków do DBO. Do połowy kwietnia wszystkie wnioski, które wpłyną do Urzędu Miasta, zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i prawnym, a do 24 kwietnia zostanie ogłoszona lista zadań, na które mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli głosować.

Samo głosowanie ruszy 20 maja i potrwa do 7 czerwca. Utrzymana zostanie wyłącznie elektroniczna możliwość głosowania. Wyniki poznamy przed wakacjami. A wybrane projekty zostaną zrealizowane
w 2020 roku.

Nowy regulamin DBO

Formularz zgłoszenia zadania

Harmonogram DBO 2019

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky11°C

11°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne