Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Bonifikaty na wykup mieszkania

06-03-2020
Najemcy lokali komunalnych w Dzierżoniowie mogą korzystać z nowych możliwości wykupu mieszkania z bonifikatą.

Najemcy lokali komunalnych w Dzierżoniowie mogą korzystać z nowych możliwości wykupu mieszkania z bonifikatą.

Taka możliwość istnieje w Dzierżoniowie od kilkunastu lat, jednak na przestrzeni czasu zmieniały się poszczególne zapisy w tym prawie lokalnym. Głównym celem podjęcia przez radnych uchwały w tej sprawie jest kontynuacja sprzedaży tych lokali komunalnych, które znajdują się we wspólnotach mieszkaniowych, tak aby finalnie w całości te budynki były własnością mieszkańców.

Najważniejsze informacje dotyczące możliwości wykupu mieszkania z bonifikatą:

 • 70% dla każdego nabywcy, który złoży wniosek o wykup lokalu;
 • dodatkowo 15% dla nabywcy lokalu, który złoży wniosek o wykup lokalu i wpłaci jednorazowo całą kwotę pozostającą do zapłaty, przed podpisaniem aktu notarialnego;
 • dodatkowo o 10% dla nabywcy lokalu położonego w budynku, w którym pozostał jeden, ostatni lokal stanowiący własność Gminy, jeżeli złoży wniosek o jego wykup i wpłaci jednorazowo całą kwotę pozostającą do zapłaty, przed podpisaniem aktu notarialnego.
 • bonifikaty mają zastosowanie wyłącznie do tych najemców, którzy zawarli umowy najmu przed 1 stycznia 2017 r. Wyjątek stanowią najemcy posiadający przydział lokalu mieszkalnego do remontu we własnym zakresie.
 • bonifikaty mają także zastosowanie w przypadku, gdy wszyscy najemcy w budynku złożą w tym samym terminie wnioski o wykup lokali mieszkalnych oraz podpiszą w tym samym dniu akty notarialne.
 • z prawa do bonifikaty nie mogą skorzystać najemcy lokali, w których od 1 stycznia 2017 roku miasto wykonało remont na kwotę przekraczającą 10 000 zł, oraz najemcy lokali zamieszkujący w budynkach wyłączonych ze sprzedaży są to budynki w 100% komunalne, stanowiące zasób mieszkaniowy samorządu)

 
Termin składania wniosków upływa 31 grudnia 2020 r.

Sposób załatwienia sprawy i wnioski do pobrania
Szczegółowe informacje zawarte w uchwale Rady Miejskiej Dzierżoniowa

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky9°C

JutroCloudy7°C