Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Bezpieczeństwo jest niewidoczne

28-11-2019
Nie wszystko da się przewidzieć, ale są zagrożenia, których można uniknąć i temu właśnie poświęcone są cykliczne spotkania miejskiego zespołu ds. zarządzania kryzysowego.

Nie wszystko da się przewidzieć, ale są zagrożenia, których można uniknąć i temu właśnie poświęcone są cykliczne spotkania miejskiego zespołu ds. zarządzania kryzysowego.

Przedstawiciele miasta, ośrodka pomocy społecznej, policji, straży miejskiej, straży pożarnej i nadzoru budowlanego koordynowali działania związane z zimowym bezpieczeństwem pieszych i kierowców, prawidłowego zabezpieczenia powstających i wymagających remontów budynków i pomocy osobom bezdomnym.

Jedną z najważniejszych w najbliższym czasie kwestii jest zagrożenie związane z piecykami gazowymi, udrożnianiem przewodów kominowych, odśnieżaniem dachów i prawidłowym utrzymaniem przejezdności dróg. Podczas spotkania w urzędzie miasta omawiano również działania mające zapewnić bezpieczeństwo osobom bezdomnym.

Przypominamy, że w Dzierżoniowie, przy ul. Nowowiejskiej 91, funkcjonuje miejska ogrzewalnia. Można z niej korzystać od godziny 18.00 do 8.00, a przy bardzo niskich temperaturach - całodobowo. 

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy3°C

JutroLight rain showers7°C