Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Bez fajerwerków – chcemy dać przykład

27-01-2016
Dzierżoniów: Organizowane przez Dzierżoniów imprezy nie będą kończone pokazami sztucznych ogni. Miasto nie wprowadza zakazu ich używania, ale chce dać dobry przykład. Dlaczego to takie ważne?

Organizowane przez Dzierżoniów imprezy nie będą kończone pokazami sztucznych ogni. Miasto nie wprowadza zakazu ich używania, ale chce dać dobry przykład. Dlaczego to takie ważne?

Decyzję o rezygnacji z pokazów sztucznych ogni podjęto po konsultacjach. Burmistrz zbierał opinie rozmawiając z mieszkańcami i korzystając również z możliwości komunikacyjnych Facebooka.  

- Dziękuję każdemu, kto podzielił się swoją opinią. Rozmawiałem na ten temat z wieloma osobami, pilnie też obserwowałem dyskusję na swoim fanpagu. Doceniam i dziękuję za poziom, na jakim była ona prowadzona. Większość jej uczestników uważa, że powinniśmy zrezygnować z fajerwerków głównie w trosce o zwierzęta. Chcę kontynuować taką formę kontaktów i zapraszam mieszkańców do dzielenia się swoimi opiniami, propozycjami i do zadawania pytań – zachęca burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.    

Stajemy się coraz bardziej świadomi i wrażliwi. Jeszcze kilkanaście lat temu prawie nikt na ten problem nie zwracał uwagi. Dziś rośnie grono miast rezygnujących z takich pokazów. Alternatywę dla nich mogą być np. pokazy laserowe, mapping, czy pokazy typu światło i dźwięk.

Fajerwerki, jak pięknie by nie wyglądały, mają niestety także niekorzystny wpływ na ludzi, zwierzęta oraz środowisko naturalne. Jak bardzo groźne i niezdrowe dla zwierząt domowych są głośne wystrzały, wie chyba każdy właściciel. Co najważniejsze, mogą także wpływać niekorzystnie na osoby chore i małe dzieci. Jest jeszcze aspekt ekologiczny. Wybuchy fajerwerków uwalniają do środowiska wiele toksycznych substancji.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky0°C

JutroPartly cloudy3°C