Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Bez fajerwerków – chcemy dać przykład

27-01-2016
Dzierżoniów: Organizowane przez Dzierżoniów imprezy nie będą kończone pokazami sztucznych ogni. Miasto nie wprowadza zakazu ich używania, ale chce dać dobry przykład. Dlaczego to takie ważne?

Organizowane przez Dzierżoniów imprezy nie będą kończone pokazami sztucznych ogni. Miasto nie wprowadza zakazu ich używania, ale chce dać dobry przykład. Dlaczego to takie ważne?

Decyzję o rezygnacji z pokazów sztucznych ogni podjęto po konsultacjach. Burmistrz zbierał opinie rozmawiając z mieszkańcami i korzystając również z możliwości komunikacyjnych Facebooka.  

- Dziękuję każdemu, kto podzielił się swoją opinią. Rozmawiałem na ten temat z wieloma osobami, pilnie też obserwowałem dyskusję na swoim fanpagu. Doceniam i dziękuję za poziom, na jakim była ona prowadzona. Większość jej uczestników uważa, że powinniśmy zrezygnować z fajerwerków głównie w trosce o zwierzęta. Chcę kontynuować taką formę kontaktów i zapraszam mieszkańców do dzielenia się swoimi opiniami, propozycjami i do zadawania pytań – zachęca burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.    

Stajemy się coraz bardziej świadomi i wrażliwi. Jeszcze kilkanaście lat temu prawie nikt na ten problem nie zwracał uwagi. Dziś rośnie grono miast rezygnujących z takich pokazów. Alternatywę dla nich mogą być np. pokazy laserowe, mapping, czy pokazy typu światło i dźwięk.

Fajerwerki, jak pięknie by nie wyglądały, mają niestety także niekorzystny wpływ na ludzi, zwierzęta oraz środowisko naturalne. Jak bardzo groźne i niezdrowe dla zwierząt domowych są głośne wystrzały, wie chyba każdy właściciel. Co najważniejsze, mogą także wpływać niekorzystnie na osoby chore i małe dzieci. Jest jeszcze aspekt ekologiczny. Wybuchy fajerwerków uwalniają do środowiska wiele toksycznych substancji.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
11
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy21°C

JutroRain showers16°C