Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Architektura ziemi dzierżoniowskiej w Oknie Artystycznym

06-03-2020
Tylko praca daje zadowalające wyniki - takie motto przyświeca Jerzemu Kukulskiemu, który z pasją i wytrwałością zgłębia tajniki malarstwa temat po temacie, od pejzaży przez naturę, kwiaty, do architektury. Kiedyś operował bardziej kolorem niż szczegółem, teraz kładzie nacisk na technikę. W Oknie Artystycznym prezentujemy jego prace przedstawiające Dzierżoniów i okolice.

Tylko praca daje zadowalające wyniki - takie motto przyświeca Jerzemu Kukulskiemu, który z pasją i wytrwałością zgłębia tajniki malarstwa temat po temacie, od pejzaży przez naturę, kwiaty, do architektury. Kiedyś operował bardziej kolorem niż szczegółem, teraz kładzie nacisk na technikę. W Oknie Artystycznym prezentujemy jego prace przedstawiające Dzierżoniów i okolice.

Dzierżoniowski artysta jest przykładem tego, że na realizację pasji nigdy nie jest za późno. Z zawodu zajmował się elektromechaniką, ale zawsze tkwiła w nim dusza artysty. Malować zaczął na emeryturze, należy do Koła Plastyków Amatorów działającego przy DOK-u. Od dwóch lat pracuje tam nad kolejnym  warsztatowym wyzwaniem – architekturą. - Chcąc doskonalić warsztat nie można odchodzić
w abstrakcję, trzeba kontynuować stare zasady mistrzów renesansu, akademizmu – mówi. – Kiedyś operowałem bardziej kolorem niż szczegółem, teraz odstąpiłem trochę od tego. Nie zrezygnowałem z koloru, ale technika bardziej mniej wciąga – tłumaczy.

Takie podejście przynosi efekty, które możemy obserwować m.in. w Oknie Artystycznym. Artysta prezentuje i sprzedaje swe prace także na miejskich imprezach plenerowych, a od maja do września we wrocławskiej galerii w Bastionie Ceglarskim. – Cieszę się, że moje obrazy idą w świat, że nie chowam ich do szuflady. Wtedy w ochotą się maluje dalej. No i są fundusze na akcesoria malarskie, bo to dość kosztowne hobby – wyjaśnia.

Prezentowane na wystawie dzieła zostały namalowane temperą i gwaszem, ale to nie znaczy, że Jerzy Kukulski zrezygnował z dzieł olejnych. - W okresie zimowym, gdy pracuje się w pomieszczeniach zamkniętych, praca z olejem staje się uciążliwa. Prace muszą szybko schnąć, a olej jest wymagający, jeśli chodzi o czas. Gwasz i tempera są bardzo wygodne i bezzapachowe – tłumaczy.

Czy jest zadowolony z efektów pracy z nimi? - Nie jest łatwiej niż na początku, powiedziałbym, że jest ciężej, bo znając rzemiosło artystyczne człowiek ma świadomość, że prace muszą być wykonane perfekcyjnie, by mogły się podobać. Praca, praca i jeszcze raz praca daje zadowalające wyniki – podsumowuje.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky9°C

JutroCloudy7°C