Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Apel w sprawie 100 rocznicy odzyskania niepodległości

26-03-2018
Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.

Marcową sesję rozpoczęło przyjęcie przez radnych apelu związanego z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podjęte w poniedziałek uchwały dotyczyły kwestii związanych m.in. z finansami, ochroną zwierząt i kartą dużej rodziny.


Szanowni Mieszkańcy Dzierżoniowa!

11 listopada to data szczególna w historii naszego Narodu. To najważniejsze polskie święto narodowe, to symbol walki o wolność i niepodległość. W tym szczególnym czasie, w jubileuszowym roku obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dumni z naszych przodków pamiętajmy o narodowej wspólnocie i powinnościach wobec naszej Ojczyzny.

W imieniu Rady Miejskiej i Burmistrza Dzierżoniowa, zwracamy się z apelem, aby mieszkańcy Dzierżoniowa uczcili Święto Niepodległości, ale także inne święta narodowe - poprzez aktywne uczestnictwo i wywieszenie w godnych miejscach polskich flag. Niech ten gest podkreśli znaczenie świąt narodowych, będzie wyrazem szacunku dla walczących o wolną Polskę oraz hołdem dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy wolność i niepodległość.

Apelujemy także do wszystkich przedsiębiorców działających na terenie Dzierżoniowa o włączenie się w świąteczny nastrój i wywieszenie biało-czerwonych flag w miejscu pracy, aby podkreślić poczucie wspólnoty i dumy z osiągnięć Polski, a także, aby dać wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

Wywieszenie flagi to element tożsamości i przywiązania do tradycji, a widok setek flag w oknach naszych domów, miejscach pracy na zawsze pozostanie w pamięci szczególnie młodych mieszkańców Dzierżoniowa.

Bądźmy zatem dumni z tego, że jesteśmy Polakami.

Rada Miejska Dzierżoniowa

Projekty uchwał podjęte podczas 43 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniow wraz z uzasadnieniami

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
20
21
22
23
24

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy23°C

JutroPartly cloudy25°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne