Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Aktywność mieszkańców - rusza budżet obywatelski 2020

29-01-2020
Po raz piąty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego (DBO). Propozycje zadań można zgłaszać przez cały luty. Wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia.

Po raz piąty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych w ramach Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego (DBO). Propozycje zadań można zgłaszać przez cały luty. Wystarczy zebrać 30 podpisów poparcia.

Kto może składać wnioski i głosować w DBO? Mieszkańcy Dzierżoniowa, którzy ukończyli 16. rok życia (aby uznać kogoś za mieszkańca, powinny być spełnione dwie przesłanki: przebywanie w znaczeniu fizycznym w określonej miejscowości i zamiar stałego w niej pobytu - pojęcie miejsca zamieszkania definiuje art. 25 Kodeksu cywilnego i art. 25 ustawy o ewidencji ludności). Górna granica wartości zadania inwestycyjnego określona regulaminem to 450 tys. zł, nieinwestycyjnego - 50 tys. zł.

Wnioskodawcy swoje propozycje mogą składać w UM na odpowiednich formularzach (patrz niżej) przez cały luty. Muszą zebrać minimum 30 podpisów mieszkańców, którzy je poprą.
Do połowy maja wnioski, które wpłyną do Urzędu Miasta, zostaną zweryfikowane pod względem formalnym i prawnym. Potem ogłoszona zostanie lista zadań, które zostaną poddane głosowaniu. Ruszy ono 30 maja i potrwa do 19 czerwca. Uwaga: głosujemy tylko elektronicznie przez specjalny moduł na stronie www.dzierzoniow.pl. Do głosowania konieczne jest posiadanie numeru pesel (osoby zamieszkałe w Dzierżoniowie i nieposiadające takiego numeru, a chcące zagłosować, powinny się zgłosić do Biura Ewidencji Ludności i Dowodów).

Wyniki głosowania poznamy do 30 czerwca, a wybrane projekty zostaną zaplanowane do realizacji na 2021 r.

Regulamin Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego
Formularz zgłoszenia zadania

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain8°C

JutroCloudy5°C