Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Aktywni mieszkańcy - uczniowie SP9 w Hiszpanii

20-05-2019
Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 spędzili tydzień w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ „Heritage around us”.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 9 spędzili tydzień w Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ „Heritage around us”.

Przedstawiciele szkół z Czech, Polski i Hiszpanii oraz z przedszkola z Bułgarii realizujących projekt spotkali się w miasteczku Teruel. W trakcie pobytu uczestnicy próbowali hiszpańskich specjałów kulinarnych i zapoznali się z produkcją regionalnych szynek i serów oraz działalnością tamtejszej zkoły gastronomicznej. Pobyt w uroczym hiszpańskim miasteczku o bogatej architekturze i dziedzictwie kulturowym był dla młodych mieszkańców inspirujący. Uczniowie i nauczyciele poznawali hiszpański system edukacji, zwyczaje panujące w szkołach oraz nawiązali nowe przyjaźnie. Nie byłoby to możliwe bez znajomości języka angielskiego.

Gospodarze tamtejszej szkoły okazali się bardzo życzliwi i gościnni pokazując  swoim gościom najciekawsze zakątki miasta i okolic, np. mauzoleum zakochanych, stare miasto, park rozrywki Dinopolis, zamek w Mora Rubielos, miasteczko Albarracin, szkołę wiejską Criet. Jedną z najciekawszych atrakcji był występ zespołów folklorystycznych, które zaprezentowały grę na bębnach i taniec „jota”.

Uczestnicy spotkania zostali również przyjęci przez władze miasta Teruel. Podczas wizyty dzierżoniowska młodzież przekazała prezenty ufundowane przez Urząd Miasta Dzierżoniowa. Uczniowie Szkoły Podstawowej numer 9 już nie będą gościć europejskich rówieśników na wiosną przyszłego roku. W wyjeździe brało udział pięciu uczniów i dwóch nauczycieli.

Opr. a podstawie informacji Anny Szczepaniak - koordynator projektu w SP9

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair8°C

JutroClear sky18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne