Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Adrian Piwnik i Mateusz Subocz w finale Dolnośląskiej Gali Talentów

30-05-2019
Uczniowie i nauczyciele z SP5 i 9

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 i 9 wystąpili 30 maja podczas IX  Dolnośląskiej Gali Talentów organizowanej przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.  

Mateusz Subocz jest uczniem klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie. Dotychczasowe największe sukcesy Mateusza wiążą się z muzyką. Młody i utalentowany dzierżoniowianin mówi, że śpiew i gra na gitarze to jego hobby, i że z muzyką idzie przez świat, ucząc się wrażliwości ukrytej w dźwiękach”.

Od 2013 roku Mateusz brał udział w eliminacjach do Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie i za każdym razem otrzymywał nominację do udziału w konkursie. Kilkakrotnie był w gronie finalistów tego festiwalu. Jako finalista w 2014, 2015, 2016, 2017 śpiewał przy akompaniamencie orkiestry Konin Band. W tym orku Mateusz brał także udział w programie „The Voice Kids”, trafiając do drużyny „Tomsona i Barona”.

Adrian Piwnik jest uczniem klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 5. Od trzech lat jego pasją jest Sport Stacking, czyli sportowe układanie kubków na czas. Swojej pasji poświęca prawie każdą wolną chwilę. Zaowocowało to udziałem w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Orlando, Mistrzostwach Świata w Maladze,  i w zawodach organizowanych na terenie Polski.

W 2018 w Orlando Adrian był jedynym zawodnikiem z Europy, który dostał się do ścisłej dziesiątki najlepszych zawodników w swojej grupie wiekowej. W kwietniu tego roku w Maladze Adrian zdobył we wszystkich konkurencjach 3 medale. W ogólnej klasyfikacji zawodów zajął 27 pozycję na 295 startujących zawodników. Od dwóch lat Adrian osiąga w Mistrzostwach Polski I i II miejsca. Marzeniem Adriana jest wzięcie udziału w przyszłym roku w Mistrzostwach Świata organizowanych w Singapurze.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers11°C

JutroRain showers12°C