Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

43. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych zakończone finałem w Dzierżoniowie

02-07-2020
Adam Sokołowski z Kluczborka po raz 23 został najlepszym znawcą sportu w kraju. Do Dzierżoniowa zjechali 27 czerwca zapaleńcy sportowej wiedzy, by rozegrać 43. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych.

Adam Sokołowski z Kluczborka po raz 23 został najlepszym znawcą sportu w kraju. Do Dzierżoniowa zjechali 27 czerwca zapaleńcy sportowej wiedzy, by rozegrać 43. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych.

Były to wyjątkowe mistrzostwa. - 20. przeprowadzone przez miejscowe stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren”, którego prezesem jest Stanisław Sienkiewicz. Eliminacje korespondencyjne rozegrane w kilku etapach pozwoliły wyłonić 30 najlepszych zawodników dopuszczonych do finałowej rozgrywki. Panująca pandemia spowodowała, że do Dzierżoniowa przyjechało tylko 17 śmiałków, by powalczyć o tytuł mistrza kibiców 2020 roku.

A, że były to jubileuszowe, 20 mistrzostwa organizowane w Dzierżoniowie, stowarzyszenie „Super Kibic” przygotowało mnóstwo wyróżnień i okazałych pucharów. Największy trafił do notariusza z Kluczborka - Adama Sokołowskiego. Zdobył on tytuł najlepszego kibica w kraju po raz 23. Zrównał się tym samym z legendarnym pływakiem Michaelem Phelpsem, który ma w swoim dorobku 23 tytuły mistrza olimpijskiego. Za zwycięstwo otrzymał puchar ufundowany przez burmistrza Dzierżoniowa. W klasyfikacji końcowej wyprzedził on Romana Strzałkowskiego z Darłowa, który otrzymał puchar ufundowany przez starostę dzierżoniowskiego. Trzecie miejsce i puchar wiceprezesa „Super Kibica” Grzegorza Walczaka zdobył Stefan Śliwa ze Świebodzic. Czwarte wywalczył Mirosław Prętkowski z Gostynia, piąty był Witold Kita z Wałbrzycha. Szóste miejsce przypadło w udziale Andrzejowi Melniczakowi z Konina.

Kolejne miejsca zajęli: Sebastian Skrok z Czarnego Lasu, Sławomir Podrzycki z Poznania, Mirosław Mikołajewski z Olsztyna, Ryszard Kołtun z Krakowa, Leszek Hajduga ze Świdnicy, Ryszard Sobkowiak z Poznania, Jan Kasendra z Kępna, Tadeusz Tymrakiewicz z Kluczborka, Konrad Antczak z Kalisza, Adam Rzegocki z Rzeszowa i Stanisław Kamiński z Warszawy. Zwycięzcy, a także pozostali finaliści, otrzymali okazałe puchary ufundowane przez zarząd „Super Kibica” oraz dyplomy, nagrody rzeczowe oraz upominki ufundowane przez niektóre polskie związki sportowe.

Wyróżnień było co niemiara. Otrzymali je najlepsi w historii startów w mistrzostwach rozgrywanych w latach 2001-2020 w Dzierżoniowie. Tu najlepszym okazał się również Adam Sokołowski. Drugi w tej klasyfikacji był Stefan Śliwa. Na najniższym podium stanął Witold Kita. Kolejne miejsca w tej klasyfikacji zajęli: Sebastian Skrok, Roman Strzałkowski, Leszek Hajduga, Andrzej Melniczak i Sławomir Podrzycki. Wszyscy otrzymali piękne puchary wręczane przez obecnych na mistrzostwach gości.

Kolejne wyróżnienia i puchary otrzymali  najlepsi z Dolnego Śląska i najlepsi z powiatu dzierżoniowskiego - Stefan Śliwa, Witold Kita i Leszek Hajduga. Najlepszym w historii kibicem z powiatu dzierżoniowskiego został Zygmunt Możarowski z Bielawy. Puchar dla najlepszego w historii mistrzostw kibiców zgarnął Adam Sokołowski. Nagrodzono również Ryszarda Kołtuna z Krakowa, byłego dwukrotnego mistrza Polski kibiców z lat 1975 i 1978. Puchary kibiców najlepszych w historii w kraju, na Dolnym Śląsku i w powiecie dzierżoniowskim otrzymali Adam Sokołowski, Stefan Śliwa i Zygmunt Możarowski.

Zarząd „Super Kibica” nie zapomniał o tych, którzy pomagali przy organizacji ostatnich 20 mistrzostw kibiców, wręczając podziękowania i pamiątkowe statuetki burmistrzowi Dzierżoniowa Dariuszowi Kucharskiemu, Grzegorzowi Walczakowi, Stanisławowo Sienkiewiczowi, Rafałowi Sienkiewiczowi, Pawłowi Sienkiewiczowi, Adamowi Haścowi i Ryszardowi Lewickiemu. Szczególne wyróżnienie otrzymał prezes „Super Kibica” Stanisław Sienkiewicz, który otrzymał okazały puchar ufundowany od kibiców za zorganizowanie 20 finałów Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair27°C

JutroFair26°C