Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

4 czerwca - obchody rocznicy w Dzierżoniowie

04-06-2019
Plakat wyborczy Solidarności

To był wyjątkowy czas i punkt zwrotny, prowadzący nas do demokracji. Wybory parlamentarne w Polsce w 1989 roku przeprowadzono 4 i 18 czerwca 1989 roku. Był to wynik rozmów Okrągłego Stołu i pierwsze częściowo wolne wybory w historii Polski po II Wojnie Światowej.Dziś w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa odbyło się spotkanie upamiętniające tamte wydarzenia. Młodzi mieszkańcy mogli spotkać się i porozmawiać z osobami, które po stronie Solidarności pracowały przy tych wyborach, organizowały pracę komitetów i ubiegały się (skutecznie) o mandat posła.

Elementem spotkania z Mateuszem Cegiełką - członkiem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej, Andrzejem Bartoszyńskim - przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” Ziemi Dzierżoniowskiej i Marianem Kowalem - posłem na Sejm Kontraktowy, było zasadzenie symbolicznego dębu. Rośnie on w parku sąsiadującym z muzeum.

Lekcję muzealną dla uczniów poprowadził dyrektor muzeum Henryk Smolny.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain showers11°C

JutroRain showers12°C