Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

200 drzew i 200 miejsc parkingowych na os. Kolorowym

28-06-2019
Pierwszy etap zmian na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu zmierza do końca. Trwają jeszcze prace porządkowe, za chwilę rozpocznie się procedura odbioru inwestycji.

Do tego bezpośredni wyjazd z osiedla w ulicę Piastowską, który usprawni i rozładuje ruch wewnątrz osiedla Kolorowego.

Pierwszy etap zmian na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu zmierza do końca. Trwają jeszcze prace porządkowe, za chwilę rozpocznie się procedura odbioru inwestycji. Po wydaniu decyzji przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego parkingu, położonego od strony ul. Piastowskiej.

- Myślę, że te prace mocno i na korzyść zmieniają osiedle. Przed nami kolejne etapy, polegające na remoncie dróg i chodników wewnątrz Kolorowego. Tu również będziemy się starać poprawić komfort i bezpieczeństwo komunikacji, pamiętając o estetyce i zieleni – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Przy realizacji pierwszego etapu powstało 200 nowych miejsc parkingowych, oświetlenie, chodniki i mała architektura. Zasadzono także 200 około dwumetrowych drzew. Koszt realziacji pierwszego etapu prac na os. Kolorowym to 3 mln 700 tys.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy14°C

JutroCloudy10°C