Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

2 mln na dotacje dla dolnośląskich rzemieślników

26-09-2017
Coraz częściej szukamy produktów niszowych, unikatowych, robionych na indywidualne zamówienie. Szukamy odrębnego stylu, szukamy "rzemieślniczej roboty”, bo to wysoka jakość, dobry warsztat, doświadczenie wynikające z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dbałość o profesjonalizm usług i produktów, certyfikacja personalnych umiejętności to codzienność rzemieślników.

Coraz częściej szukamy produktów niszowych, unikatowych, robionych na indywidualne zamówienie. Szukamy odrębnego stylu, szukamy "rzemieślniczej roboty”, bo  to wysoka jakość, dobry warsztat, doświadczenie wynikające z wiedzy przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Dbałość o profesjonalizm usług i produktów, certyfikacja personalnych umiejętności to codzienność rzemieślników.

- Jednak rzemiosło, aby utrzymać się na rynku, sprostać wymaganiom i być konkurencyjne musi rozwijać się technologicznie, potrzebuje nowych maszyn, technologii, wprowadzać innowacyjność do swojej pracy. Bez zewnętrznego wsparcia będzie wypierane z życia gospodarczego – mówi Renata Granowska, dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Od 5 października rzemieślnicy mogą składać wnioski w  Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej na dofinansowanie swoich projektów inwestycyjnych związanych z unowocześnieniem lub zmianą rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub sposobu świadczenia usług.

- Zależy nam na tym, aby rzemiosło było atrakcyjną formy działalności biznesowej. Dlatego ważne jest wspieranie ich działalności, wzmacnianie stabilności, zdolności do inwestycji i zatrudniania. Na Dolnym Śląsku zarejestrowanych jest  ponad 2000 rzemieślników. To znacząca ilość małych przedsiębiorstw. Dla wielu dotacja unijna może być szansą na rozwój, na zbudowanie swojej pozycji na rynku wyspecjalizowanej produkcji, czy  usług. Na dofinansowanie dolnośląskiego rzemiosła przeznaczyliśmy ponad 2 mln zł. W naszym regionie  jest wielu rzemieślników, którzy osiągnęli już swoją rozpoznawalną markę, a kolejni niebawem ją osiągną m.in. dzięki dotacji na maszyny, urządzenia, czy też  opanowanie nowych technologii.Mam nadzieję, że połączenie tradycji z innowacyjnymi rozwiązaniami wzmocni pozycję i konkurencyjność rzemieślników, bo rzemiosło to unikalne umiejętności i profesjonalizm – dodaje Renata Granowska.

Na co i dla kogo dotacja?

W ramach konkursu (schemat 1.5.A) dofinansowanie mogą otrzymać projekty inwestycyjne realizowane przez rzemieślników w środkitrwałe lub wartości niematerialne i prawne. Projekty muszą dotyczyć wdrożenia innowacji produktoweji procesowej MŚP rozumianej jako unowocześnienie bądź  zmianę rozwiązań produkcyjnych i procesowych lub też sposobuświadczenia usług. Zakres projektu musi być powiązany z dziedzinąrzemiosła, której dotyczy świadectwo kwalifikacji zawodowej rzemieślnika.O dofinansowanie mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorstwa – rzemieślnicy z województwa dolnośląskiego.Wyróżnikiem działalności rzemieślniczej jest konieczność posiadania przez rzemieślnika formalnego potwierdzenia kwalifikacji zawodowych.

O dofinansowanie w ramach konkursu mogą ubiegać się mikroprzedsiębiorcy- rzemieślnicy, tj. osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które są jednocześnie rzemieślnikami - zgodnie z USTAWĄ o rzemiośle z dnia 22 marca 1989 r.

Zasady finansowania projektu

Maksymalna wartość projektu to 50 000 zł. Poziom dofinansowania wynosi do 85% wydatków kwalifikowanych. Projekt musi być zrealizowany w okresie 18 miesięcy.

Termin składnia wniosków o dofinansowanie

Wnioski o dofinansowanie można składać od 5 października do 7 grudnia br.Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem aplikacji – generatorwniosków o dofinansowanie EFRR i przesyła w wersji elektronicznej i papierowej do Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej.

Informacje o konkursie

Szczegółowe informacje o konkursiemożna znaleźć na stronie internetowej www.dip.dolnyslask.pl

Żródło: www.dip.dolnyslask.pl

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
5
7
8

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy-4°C

-4°C

JutroClear sky-3°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne