Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

100-latka w świetnej formie

29-01-2016
Pani Albina uwielbia szydełkować. Robi to z zamiłowaniem od młodzieńczych czasów do dziś. Bez okularów! Jest pogodną i świetną rozmówczynią. Z racji swoich setnych urodzin otrzymała list gratulacyjny od Premier Beaty Szydło i prezenty od Dzierżoniowa.

Pani Albina uwielbia szydełkować. Robi to z zamiłowaniem od młodzieńczych czasów do dziś. Bez okularów! Jest pogodną i świetną rozmówczynią. Z racji swoich setnych urodzin otrzymała list gratulacyjny od Premier Beaty Szydło i prezenty od Dzierżoniowa.   

Albina Orepiuk nie jest rodowitą mieszkanką, ale to właśnie Dzierżoniów będzie najprawdopodobniej ostaniem miastem na długiej drodze życia. Urodziła się w Starzynce koło Terespola. Z sentymentem wspomina młodzieńcze czasy i kąpiele w Bugu.

Wizytę jubilatce złożył dziś burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Stasiak. Oprócz ciepłego koca, który jest tradycyjnym prezentem przy tak wyjątkowych okazjach, Pani Albina otrzymała także sporo włóczki. Ten prezent bardzo ją ucieszył.

Życzymy 200 lat.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain17°C

JutroLight rain19°C