Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

100 lat GE Aviation

15-07-2019

Taką właśnie treść miał baner ciągnięty za samolotem latającym nad Dzierżoniowem 12 lipca. To właśnie tego dnia o tej samej porze na całym świecie obchodzono jubileusz 100-lecia firmy GE Aviation. Na terenie dzierżoniowskiego OSiR-u odbył się piknik dla pracowników firmy. Wzięli w nim udział także przedstawiciele lokalnych samorządów.

Firma GE Aviation (wcześniej Unison Poland) jest częścią korporacji GE Aviation, produkującej silniki, komponenty samolotów cywilnych i wojskowych, a także zintegrowane systemy cyfrowe, elektryczne i mechaniczne samolotów.

W Dzierżoniowie firma rozpoczęła produkcję części do silników samolotów w 2000 r. pod nazwą Dionar Sp. z o.o., następnie Dionar Tools Sp. z o.o., w latach 2005-2007 Smith Aerospace, od 2007 r. do 2019 -  Unison Engine Components Poland Sp. zo.o. Obecnie nowi nazwę GE Aviation Dzierżoniów. W 2018 r. zdobyła II miejsce w konkursie Sudeckie Kryształy w kategorii Firma Odpowiedzialnego Biznesu, a w 2019 r. nagrodę Smoka Publiczności 2019 oraz Smoka Biznesu 2019 w kategorii Przedsiębiorstwo Roku podczas XXV Dzierżoniowskich Prezentacji.

Przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, zatrudnia dziś już ponad 300 osób. Choć jest częścią jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, podkreśla swoje dzierżoniowskie, korzenie. Jest też firmą odpowiedzialnego biznesu, angażuje się w działania wspomagające lokalną społeczność.

Z okazji jubileuszu 100-lecia życzymy firmie dalszego prężnego rozwoju i realizowania wysokich, sięgających nieba, aspiacji.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroCloudy17°C