Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

100 lat GE Aviation

15-07-2019

Taką właśnie treść miał baner ciągnięty za samolotem latającym nad Dzierżoniowem 12 lipca. To właśnie tego dnia o tej samej porze na całym świecie obchodzono jubileusz 100-lecia firmy GE Aviation. Na terenie dzierżoniowskiego OSiR-u odbył się piknik dla pracowników firmy. Wzięli w nim udział także przedstawiciele lokalnych samorządów.

Firma GE Aviation (wcześniej Unison Poland) jest częścią korporacji GE Aviation, produkującej silniki, komponenty samolotów cywilnych i wojskowych, a także zintegrowane systemy cyfrowe, elektryczne i mechaniczne samolotów.

W Dzierżoniowie firma rozpoczęła produkcję części do silników samolotów w 2000 r. pod nazwą Dionar Sp. z o.o., następnie Dionar Tools Sp. z o.o., w latach 2005-2007 Smith Aerospace, od 2007 r. do 2019 -  Unison Engine Components Poland Sp. zo.o. Obecnie nowi nazwę GE Aviation Dzierżoniów. W 2018 r. zdobyła II miejsce w konkursie Sudeckie Kryształy w kategorii Firma Odpowiedzialnego Biznesu, a w 2019 r. nagrodę Smoka Publiczności 2019 oraz Smoka Biznesu 2019 w kategorii Przedsiębiorstwo Roku podczas XXV Dzierżoniowskich Prezentacji.

Przedsiębiorstwo prężnie się rozwija, zatrudnia dziś już ponad 300 osób. Choć jest częścią jednej z najbardziej innowacyjnych firm na świecie, podkreśla swoje dzierżoniowskie, korzenie. Jest też firmą odpowiedzialnego biznesu, angażuje się w działania wspomagające lokalną społeczność.

Z okazji jubileuszu 100-lecia życzymy firmie dalszego prężnego rozwoju i realizowania wysokich, sięgających nieba, aspiacji.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy7°C

JutroPartly cloudy9°C