Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU
Stoły z wielkanocnymi potrawami prezentwoanymi przez organizacje pozarządowe i gospodynie z okolicznych wsi
Tak właśnie było na WielkiejMocy Tradycji – wielkanocnej imprezie w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W Niedzielę Palmową stoły uginały się od smakołyków, ze sceny rozbrzmiewały folkowe dźwięki, można było kupić lub zrobić na warsztatach świąteczne ozdoby i kartki.
Plakat zachęcający do zostania wolontariuszem
Nieobce są ci trasy rowerowe naszego powiatu? Znasz Góry Sowie jak własną kieszeń? Lubisz aktywnie spędzać czas? Pomóż w organizacji Terenowego Rajdu Amatorów Kolarstwa i Turystyki! Zostań wolontariuszem, poprowadź grupę, włącz się w zabezpieczenie i organizację imprezy, zdobądź...
Plakat z logotypen Dzierżoniowa i napisem Dzierżoniów nastraja pozytywnie
Śpiewająco, w fotograficznym skrócie albo malowniczo w Dzierżoniowie będzie można świętować jubileusz wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski ogłosił konkurs dla uczniów dzierżoniowskich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w Dzierżoniowie pod...
Dzierżoniowska drużyna retroligi z napisem Dzierżoniów Nastraja Pozytywnie
Inauguracja rozgrywek Retro Ligi 2019 za nami! Po raz pierwszy po blisko 80 latach, 6 kwietnia w Łowiczu, drużyna pod niezwykle ważną dla polskiego futbolu nazwą Lechja Lwów (stworzona przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej 58 pułku piechoty) wybiegła na boisko i... zremisowała łowickim...
O co chodzi? O ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w okolicy Wielkiej Nocy i nie tylko. Sprawdź, na które spotkanie warto się wybrać.
O co chodzi? O ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej w okolicy Wielkiej Nocy i nie tylko. Sprawdź, na które spotkanie warto się wybrać.
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Jazzowy Pegazz, zapraszają 25 kwietnia na paradę nowoorleańską i koncert.
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i Stowarzyszenie Jazzowy Pegazz, zapraszają 25 kwietnia na paradę nowoorleańską i koncert.
Grupa kolarzy jadąca ulicą Świdnicką w Dzierżoniowie
Na ulicach Dzierżoniowa odbyła się 6 kwietnia 13 edycja Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego „Dzierżoniów 2019”. Impreza stanowiła jednocześnie Eliminację Mistrzostw Polski Kryterium. Trasa tradycyjnie wiodła ulicami Świdnicką, Pocztową, Krasickiego, Nowowiejską oraz Kościuszki.
Szkolny korytarz z uczniami podczas przerwy lekcyjnej
Środowe, czwartkowe i piątkowe egzaminy uczniów kończących trzecią i zarazem ostatnią klasę gimnazjów odbędą się normalnie. Zostaną one przeprowadzone w salach gimnastycznych.
Polny kwiat, na którym siedzi pszczoła
Sprzątanie w ogrodach i na działkach widać już przy pierwszych cieplejszych dniach. Gdy wiosna się u nas zadomowi tłumnie ruszymy do prac pielęgnacyjnych. Ważne, bardzo ważne aby w ich trakcie stosować się do kilku zasad istotnych dla naszego zdrowia.
Pusta klasa szkolna
W Dzierżoniowie działa sztab kryzysowy, który zajmuje koordynacją wszelkich działań związanych z trwającym strajkiem. W ogólnopolskim proteście biorą udział wszystkie placówki publiczne prowadzone przez miasto, a uczniom, którzy przyszli dziś do szkoły została zapewniona opieka. Tak...
Logotyp Dzierżoniowskiej Rady Seniorów
Niebawem rozpocznie się druga kadencja rady seniorów, powołanej przez burmistrza Dzierżoniowa. Może się do niej zgłosić każdy mieszkaniec oraz przedstawiciele lokalnych organizacji senioralnych. Termin zgłoszeń upływa 12 kwietnia.
Pusty szkolny korytarz
Wszystkie dzierżoniowskie publiczne przedszkola i szkoły zadeklarowały udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli. Uczniom, którzy w tym czasie przyjdą do szkoły zostanie zapewniona opieka. Co wydarzy się w Dzierżoniowie, jeśli dojdzie do ogólnopolskiego strajku?
To oni staną przed szansą zagrania na PGE Narodowym. Oto najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki województwa dolnośląskiego! Wyłoniono ich podczas rozgrywek na boiskach dzierżoniowskiego OSiR-u.
Labolatorium chemiczne
Grupa Selena, jeden ze światowych liderów branży chemii budowlanej, uruchomił w Dzierżoniowie swoje główne centrum laboratoryjne. Dzięki temu nasze miasto, jak za czasów Diory, stało się się miejscem wytwarzania nowych technologii i produktów, które trafią na światowe rynki.
Dzieci w hali osrodka sportu w wyścigu taczek, jednej z konkurencji olimpiady
Siedem konkurencji dla siedmiu dzierżoniowskich przedszkoli przygotowano na XXV Olimpiadę Sportową Przedszkoli, która odbyła się 3 kwietnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. W zawodach uczestniczyło 56 dzieci.
Zawodnicy klubu z trenerami i flagą Dzierżoniowa
Maksymilian Palej, Hubert Remin i Patryk Orzechowski wrócili z medalami z Mistrzostw Polski 2019 w kickboxingu, które odbyły się w miniony Włoszakowicach.
1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie odbył się dziesiąty Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’. Uczestniczyło w nim 14 uczniów szkół podstawowych z Dzierżoniowa i Bielawy, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.
1 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie odbył się dziesiąty Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego klas trzecich ‘I Know English’. Uczestniczyło w nim 14 uczniów szkół podstawowych z Dzierżoniowa i Bielawy, którzy najlepiej wypadli w etapie szkolnym.
Sala zabaw żłobka publicznego w Dzierżoniwie
W poniedziałek 1 kwietnia rozpocznie się nabór do żłobka publicznego w Dzierżoniowie. Podobnie jak w poprzednim roku, opieką żłobkową objęte zostaną wszystkie dzieci.
Grupa rdziców trzymająca na rękach małe dzieci
Na pierwsze z dwóch tegorocznych spotkań z maluchami burmistrz Dzierżoniowa zaprasza 17 kwietnia o godzinie 12.00 do sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.
logotyp Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego
Książkomat, „Ścieżka życia”, ławki solarne i miejsca do gry w bule to nowe pomysły zgłoszone przez dzierżoniowian w tegorocznej edycji Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. To ostatnia chwila na składanie wniosków, jeśli macie pomysły na zmiany w mieście. Czekamy na zgłoszenia do 1...

Duże zmiany na Prezentacjach i dniach miasta

Czytaj więcej o Duże zmiany na Prezentacjach i dniach miasta Pierwsza jest najsmaczniejsza, bo w tym roku katering zapewnią lokalne firmy gastronomiczne. Stoiska w hali będą dostępne wyłącznie dla lokalnych przedsiębiorstw, oferujących produkty lub usługi mieszkańcom. Prezentacje będą też okazją do poznania NGO-sów całej Ziemi Dzierżoniowskiej. więcej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky11°C

JutroPartly cloudy17°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne