Festiwal Góry Literatury 2025 - koncert Artura Andrusa

Artur Andrus na scenie podczas koncertu
Koncert
Wydarzenie
Data
Miejsce
Kinoteatr „Zbyszek”
Bilet
https://biletyna.pl/.../Festiwal-Gory.../Dzierzoniow i https://bilety.io/HAkue

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert Artura Andrusa organizowany w ramach „Festiwalu Góry Literatury 2025”. Festiwal Góry Literatury odbędzie się w dniach 4-12 lipca w ponad 20 lokalizacjach ziemi kłodzkiej, aglomeracji wałbrzyskiej i Kotliny Dzierżoniowskiej. Koncert w Dzierżoniowie odbędzie się 8 lipca o godz. 21.00.

Organizatorzy zaplanowali niemal 160 spotkań autorskich, dyskusji, koncertów, czytań, warsztatów, wystaw, pokazów filmowych, akcji społecznych i seminariów z udziałem ponad 200 gości. Jednym z tych wydarzeń będzie koncert Artura Andrusa.

Artura Andrusa, dziennikarza, prezentera telewizyjnego i radiowego, aktora, pisarza, poety, autora tekstów piosenek, piosenkarza, artysty kabaretowego i konferansjera. Przez wiele lat (1994–2017) był on dziennikarzem Programu Trzeciego Polskiego Radia. Znany jest także z występów w programie satyrycznym „Szkło kontaktowe” w TVN24 (gdzie był komentatorem w latach 2005–2023) oraz w improwizowanym serialu kabaretowym „Spadkobiercy”.

Andrus jest laureatem tytułu Mistrza Mowy Polskiej (2010). Wydał kilka płyt, m.in. „Myśliwiecka”, „Cyniczne córy Zurychu” czy „Sokratesa 18”, oraz książki, takie jak „Popisuchy”, „Blog osławiony między niewiastami”, „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” (wywiad-rzeka z Marią Czubaszek) oraz „Bzdurki, czyli bajki dla dzieci i innych”.

Linki do biletów