Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

MENU

Wyniki „Pegazika”

14-03-2013

25 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w powiatowych eliminacjach XVIII Konkursu Recytatorskiego „Pegazika” 13 marca. Jurorzy wybrali dwie uczestniczki, które będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim. Dołączą do nich jeszcze starsi laureaci etapu powiatowego, którzy na scenie recytatorskiej zmagali się 14 marca. O zwycięstwo walczyło 17 recytatorów.

Jurorzy w składzie Jolanta Maniecka, Janina Weretka – Piechowiak oraz Kinga Zych uznało, że najlepiej wypadły w kategorii młodsi  Julia Pastuszka z SP nr 10 w Bielawie (opiekun Jadwiga Mariolla Jonas) i Matylda Szymczykiewicz z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (opiekun Anna Szydłowska-Budzik). Wyróżnienia otrzymali natomiast: Dominika Porzybót z SP nr 10 w Bielawie, Agata Ogórek z SP 1 w Pieszycach, Dominik Marut i Joanna Krasnodębska z Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Julia Karyś z SP w Olesznej, Agata Izdebna z SP nr 9 w Dzierżoniowie.

Etap dolnośląski „Pegazika” w kategorii młodsi odbędzie się w Kłodzkim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji 7 maja, w kategorii starsi – 8 maja.

Polecane informacje:

 • Rozszerza się zakres działalności Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego. Instytucja wspierająca rozwój przedsiębiorczości będzie mogła także poręczać dotacje dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą i starających się o unijne pieniądze, w tym także dotacje udzielane przez Powiatowy Urząd Pracy w Dzierżoniowie. Dla wielu, szczególnie osób planujących rozpocząć działalność i małych przedsiębiorstw, może to być sporym ułatwieniem.

  Nie tylko poręczą kredyty - zmiany w FPKPD

  Rozszerza się zakres działalności Funduszu Poręczeń Kredytowych Powiatu Dzierżoniowskiego. Instytucja wspierająca rozwój przedsiębiorczości będzie mogła także poręczać...

  Czytaj dalej
 • Akcesoria dachowe będzie wytwarzać szwedzka firma CW Lundberg, która za kilka miesięcy rozpocznie produkcję w dzierżoniowskiej podstrefie. Nowy inwestor otrzymał już pozwolenie na budowę.

  Zapełniamy podstrefę – nowy inwestor

  Akcesoria dachowe będzie wytwarzać szwedzka firma CW Lundberg, która za kilka miesięcy rozpocznie produkcję w dzierżoniowskiej podstrefie. Nowy inwestor otrzymał już pozwolenie...

  Czytaj dalej
 • Gimnazjaliści z Dzierżoniowa decydują dziś o inwestycjach i wydarzeniach, które w przyszłym roku zostaną zrealizowane w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

  Lekcja samorządności i ekonomii

  Gimnazjaliści z Dzierżoniowa decydują dziś o inwestycjach i wydarzeniach, które w przyszłym roku zostaną zrealizowane w ramach Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

  Czytaj dalej
 • Kresy Wschodnie - życie codzienne, architektura, rozwój gospodarczy – to tytuł czasowej wystawy, którą można obejrzeć w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa. Na otwierający ją wernisaż zapraszamy 23 czerwca, o godz. 17.00.

  Nowa wystawa w muzeum

  Kresy Wschodnie - życie codzienne, architektura, rozwój gospodarczy – to tytuł czasowej wystawy, którą można obejrzeć w Muzeum Miejskim Dzierżoniowa. Na otwierający ją wernisaż...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
21
22
23

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky23°C

23°C

JutroPartly cloudy29°C

23°C

więcej
Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne