Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

MENU

Wyniki „Pegazika”

14-03-2013

25 uczniów szkół podstawowych wzięło udział w powiatowych eliminacjach XVIII Konkursu Recytatorskiego „Pegazika” 13 marca. Jurorzy wybrali dwie uczestniczki, które będą reprezentować powiat w etapie wojewódzkim. Dołączą do nich jeszcze starsi laureaci etapu powiatowego, którzy na scenie recytatorskiej zmagali się 14 marca. O zwycięstwo walczyło 17 recytatorów.

Jurorzy w składzie Jolanta Maniecka, Janina Weretka – Piechowiak oraz Kinga Zych uznało, że najlepiej wypadły w kategorii młodsi  Julia Pastuszka z SP nr 10 w Bielawie (opiekun Jadwiga Mariolla Jonas) i Matylda Szymczykiewicz z Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie (opiekun Anna Szydłowska-Budzik). Wyróżnienia otrzymali natomiast: Dominika Porzybót z SP nr 10 w Bielawie, Agata Ogórek z SP 1 w Pieszycach, Dominik Marut i Joanna Krasnodębska z Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, Julia Karyś z SP w Olesznej, Agata Izdebna z SP nr 9 w Dzierżoniowie.

Etap dolnośląski „Pegazika” w kategorii młodsi odbędzie się w Kłodzkim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji 7 maja, w kategorii starsi – 8 maja.

Polecane informacje:

 • 2762 uczniów rozpoczęło letnie wakacje. Życzymy aby były one słoneczne, pełne przygód i bezpieczne. Koniec roku szkolnego był najlepszą okazją do nagrodzenia wyróżniających się uczniów. Za jakie osiągnięcia Dzierżoniów nagradza młodych mieszkańców?

  Stypendia, nagrody i upragnione wakacje

  2762 uczniów rozpoczęło letnie wakacje. Życzymy aby były one słoneczne, pełne przygód i bezpieczne. Koniec roku szkolnego był najlepszą okazją do nagrodzenia wyróżniających...

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2016 – wyniki

  20% frekwencja jest jedną z najwyższych jaką osiągnięto w historii polskich budżetów obywatelskich. Gratulacje za ten wynik należą się wszystkim, którzy oddali swoje głosy....

  Czytaj dalej
 • Organizacja ruchu na ul. 11 Listopada, Szkolnej, Słowackiego, Grota Roweckiego, Lipowej, Brzozowej i Marszałkowskiej pozostanie w obowiązującym dziś kształcie. Taką decyzję podjął burmistrz po przeprowadzonych w tej sprawie konsultacjach.

  Reakcja na oczekiwania mieszkańców

  Organizacja ruchu na ul. 11 Listopada, Szkolnej, Słowackiego, Grota Roweckiego, Lipowej, Brzozowej i Marszałkowskiej pozostanie w obowiązującym dziś kształcie. Taką decyzję...

  Czytaj dalej
 • Ponad 350 mieszkańców złożyło już wniosek o wydane Dzierżoniowskiej Karty Seniora. Mamy także pierwsze firmy oferujące ulgi mieszkańcom 60+. Spotkanie inaugurujące projekt burmistrza i Rady Seniorów skierowany do naszej starszej młodzieży cieszyło się dużym zainteresowaniem. Z jakich ulg można już korzystać?

  Świetny start programu Dzierżoniów Przyjazny Seniorom

  Ponad 350 mieszkańców złożyło już wniosek o wydane Dzierżoniowskiej Karty Seniora. Mamy także pierwsze firmy oferujące ulgi mieszkańcom 60+. Spotkanie inaugurujące projekt...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain showers21°C

18°C

JutroRain showers20°C

18°C

więcej
Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne