Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

MENU

Teresa Starzec podwójną Mistrzynią Świata!

01-10-2012

Dwa złote medale Mistrzostw Świata do 23 w lekkiej atletyce zdobyła pod koniec sierpnia Teresa Starzec, która na wózku sportowym ściga się już od 8 lat . W rozegranych w dniach 20-25 sierpnia w Olomoucu Mistrzostwach Świata do lat 23 w lekkiej atletyce dzierżoniowianka startowała na dystansach 100, 200 i 400 metrów. – W pierwszym wyścigu na 100 m, startowały ze mną dziewczyny m.in. z Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Na metę dojechałam jako pierwsza z czasem 18.51 i zdobyłam złoty medal – relacjonuje Teresa Starzec. Uzyskany wynik zapewnił naszej zawodniczce kwalifikacje „B” na Mistrzostwa Świata Seniorów, które w styczniu odbędą się w Nowej Zelandii. - W drugim dniu zawodów miałam start na 200 m, niestety warunki były nie najlepsze, ponieważ bardzo mocno wiało. Na szczęście nie przeszkodziło mi to w zdobyciu drugiego mistrzowskiego tytułu – dodaje Teresa Starzec. W trzecim dniu zawodniczkę czekał ostatni start na 400m. Do zaskakujące sytuacji doszło w kolejnym dniu, kiedy mimo bardzo dużej konkurencji i zmęczenia poprzednimi wyjściami Teresa Starzec znów dojechała na metę pierwsza. - Niestety moje szczęście z 3 złotego medalu nie trwało długo, ponieważ po około 5 minutach ogłoszono oficjalne wyniki i tym samym moją dyskwalifikacje w tym biegu. Okazało się, że strój, który założyłam w wyścigu na 400 metrów nieprzepisowy, chodziło o napis pewnej firmy którego powinno nie być lub powinien być zakryty - powiedziała nam Teresa Starzec. Najważniejszym celem dzierżoniowianka jest start na Olimpiadzie w Londynie. W tej chwili Teresa Starzec przygotowuje się do przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w Nowej Zelandii.

Tereska Starzec – pochodząca z Dzierżoniowa zawodniczka karierę zaczynała w klubie sportowym w Wałbrzychu. Dziś jest zawodnikiem „Startu Wrocław”. Jest także członkiem teamu „Fundacji Paraolimpijskiej Niepokonani".  Wielokrotnie sięgała po Mistrzostwo Polski na 100, 200, 400 i 800 metrów. W 2006 r. podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Dublinie zdobyła 2 srebrne i jeden brązowy medale.

Polecane informacje:

 • Pectus, Happy Sad, Szafa Gra, Kruki, Siq, Bethel i zespoły lokalne zobaczymy na scenie podczas tegorocznych Dni Dzierżoniowa. 28 i 29 maja na Stadionie Miejskim będzie artystycznie i rozrywkowo.

  Kto zagra na 39. Dniach Dzierżoniowa?

  Pectus, Happy Sad, Szafa Gra, Kruki, Siq, Bethel i zespoły lokalne zobaczymy na scenie podczas tegorocznych Dni Dzierżoniowa. 28 i 29 maja na Stadionie Miejskim będzie artystycznie...

  Czytaj dalej
 • Lokalny Program Rewitalizacji to szczegółowe opracowanie, wskazujące planowane w najbliższych latach działania rewitalizacyjne. Jest on niezbędny przy staraniu się o unijne pieniądze. Wymagają tego unijne programy, z których Dzierżoniów, lokalne instytucje i organizacje pozarządowe chcą zdobyć dofinansowanie inwestycji i programów społecznych związanych z rewitalizacją.

  Poznaj nowy program rewitalizacji Dzierżoniowa

  Lokalny Program Rewitalizacji to szczegółowe opracowanie, wskazujące planowane w najbliższych latach działania rewitalizacyjne. Jest on niezbędny przy staraniu się o unijne pieniądze....

  Czytaj dalej
 • Powstaje już katalog ulg, z których skorzystają starsi mieszkańcy Dzierżoniowa. Będzie on działał podobnie, jak w przypadku osób posługujących się Dzierżoniowską Kartą Dużej Rodziny. To drugi po Pudełku Życia ważny projekt Rady Seniorów, działającej przy burmistrzu Dzierżoniowa.

  Dzierżoniów Przyjazny Seniorom

  Powstaje już katalog ulg, z których skorzystają starsi mieszkańcy Dzierżoniowa. Będzie on działał podobnie, jak w przypadku osób posługujących się Dzierżoniowską Kartą...

  Czytaj dalej
 • Od wspólnej aranżacji zieleni rozpocznie się tegoroczny konkurs „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”. Weźmie w niej udział Witold Czuksanow - dziennikarz Telewizji Polskiej. Efekt wspólnej pracy mieszkańców będzie można obejrzeć w programie „Polska w Kwiatach”.

  Dzierżoniów w kwiatach – dołącz do nas

  Od wspólnej aranżacji zieleni rozpocznie się tegoroczny konkurs „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”. Weźmie w niej udział Witold Czuksanow - dziennikarz Telewizji Polskiej....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain7°C

8°C

JutroCloudy12°C

9°C

więcej
Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne