Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

MENU
Czadowo-ludowy dzierżoniowski weekend
Weekend będzie można rozpocząć muzycznie i z humorem na występie Grupy MoCarta. W sobotę zostanie rozstrzygnięty konkurs 8 Dolnośląski Przegląd Twórczości Ludowe i Artystyczne Rękodzieło 2015. Będzie można także przejechać się pociągami muzealnymi. W niedzielę warto wybrać się na Turniej...
Jeśli posiadasz zabawki i książki, których Twoje dziecko już nie używa, podziel się nimi i spraw radość innym. Przyłącz się do akcji dzierżoniowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Weź udział w mikołajkowej zbiórce dla dzieci objętych wsparciem asystenta rodziny.
Sudecka Izba Handlowa zaprasza na bezpłatne spotkanie w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury poświęcone finansowaniu inwestycji modernizacyjnych z dotacją w małych i średnich przedsiębiorstwach. Zaprezentowany na nim zostanie unijny program - PolSEFF2.
Dzieci z roczników 2006, 2007, 2008, 2009 i młodsze w 18 kategoriach wezmą udział w Andrzejkowych Zawodach Pływackich. Na imprezę zaprasza na dzierżoniowski basen już w najbliższą sobotę Ośrodek Sportu i Rekreacji. Doping młodych sportowców będzie mile widziany.
W 35 rocznicę przyznania Literackiej Nagrody Nobla Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę fotografii z prywatnych zbiorów Adama Lizakowskiego i wykład "Późne wiersze Czesława Miłosza" prof. dr hab. Andrzeja Zawady z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Zbyt wielu polskich uczniów twierdzi, że zajęcia wychowania fizycznego nie są interesujące. Pokoleniu, które biegało na boisko nawet w czasie pięciominutowej przerwy, niełatwo to zrozumieć. Od czego zależy frekwencja na wf-ie i czy dzierżoniowscy uczniowie chcą ćwiczyć?
Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich (PIFE) w Wałbrzychu zaprasza na spotkanie informacyjne pod hasłem „Środa z Funduszami”. 2 grudnia 2015 r. w Wałbrzychu odbędzie się bezpłatne spotkanie dotyczące planowanych możliwości wsparcia z funduszy europejskich projektów sektora ochrony...
Złożyłeś wniosek o nowy dowód osobisty i nie wiesz, czy jest już gotowy do odbioru? Sprawdź online. A może chcesz zarejestrować samochód, sprawdzić swoje punkty karne, nie wiesz jak uzyskać odpis aktu stanu cywilnego lub zaświadczenie z księgi wieczystej? Pomoże ci w tym OBYWATEL.GOV.PL.
Dzieci młodsze, starsze i młodzicy zmierzą się 29 listopada w Turnieju Judo o Puchar Burmistrza Dzierżoniowa. Uroczyste otwarcie rozgrywek zaplanowano na godz. 12.45.
"Entliczek Pentliczek", "Kłamczucha", "Samochwała", "Kaczka Dziwaczka" i inne znane utwory Jana Brzechwy rozbrzmiewały w niedzielne popołudnie ze sceny dzierżoniowskiego Kinoteatru "Zbyszek". Najmłodsi widzowie zobaczyli w nim 22 listopada spektakl Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej...
Stawki podatków i opłat lokalnych, zasady sprzedaży towarów na targowisku i ulgi dla dużych rodzin w opłacie gospodarowanie odpadami komunalnymi w 2016 r. ustalą dzierżoniowscy radni podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej. Zobacz, co jeszcze znalazło się w porządku listopadowych obrad.
W tym roku pomagaliśmy mieszkańcom w realizacji nietypowych pasji, hobby i realizacji ciekawych przedsięwzięć. W ramach projektu "Dzierżoniów pełen pasji" dofinansowaliśmy ekstremalne wspinaczki, wyprawy rowerowe, motocyklowe, pokaz sportowy i sesję zdjęciową. Jesteśmy bardzo ciekawi...
Pamiątkową fotografią zakończyło się III Forum Kobiet Przedsiębiorczych pod hasłem "Kobieta z pasją". Tytuł Kobiety Przedsiębiorczej Roku 2015 zdobyła Renata Gonet. Po raz kolejny panie pokazały, że mogą, chcą i działają w życiu społecznym i gospodarczym.
Koncert Grupy Mocarta
Koncertu pod taką nazwą będzie można wysłuchać w dzierżoniowskim Kinoteatrze "Zbyszek" 27 listopada o godz. 19.00. W nowym programie grupy pojawią się motywy z podróży i refleksje, które znajdą swe odzwierciedlenie w zabawnym traktowaniu poprzez dobry humor i muzykę.
Pierwsza porażka Żagwi w sezonie
Dopiero po ośmiu wygranych z rzędu nasi szczypiorniści poznali smak gorzki smak porażki. W pojedynku dwóch najlepszych drużyn drugiej ligi lepszy okazał się WKS Grunwald. Poznaniacy wygrali 27:23 (13:11).
Swoje nowe rekordy życiowe ustanowili w dniach 21-22 listopada w Poznaniu podopieczni Andrzeja Wojtala – Paweł Juraszek, Kacper Dereń i Karolina Jurczyk. W Grand Prix Polski w pływaniu w Poznaniu wzięło ponad 650 zawodników w kategorii 14 lat i starsi ze 113 klubów z całej Polski.
Dzierżoniowscy radni pracują nad przyszłorocznymi finansami. Najważniejsze założenia dochodów i wydatków w 2016 roku przedstawił radnym burmistrz Dariusz Kucharski podczas wspólnego posiedzenia wszystkich stałych komisji Rady Miejskiej.
- Bardzo doceniam efekty pracy osób działających w systemie opieki społecznej. Trzeba być pasjonatem tej pracy, aby ją dobrze wykonywać. Tak Państwa postrzegam i składam wyrazy szacunku, podziękowania i podziwu – mówił Dariusz Kucharski podczas potkania z osobami pracującymi w dzierżoniowskich instytucjach tworzących system opieki społecznej.
5 tys. dzierżoniowskich rodzin objętych jest jedną, bądź kilkoma formami pomocy społecznej. Zajmuje się tym 60 osób. Dziś ich święto – Dzień Pracownika Socjalnego. To niełatwa i złożona praca, wymagająca dużej wiedzy, umiejętności i empatii.
Pod takim hasłem Spółdzielczy Dom Kultury organizuje VI edycję Konkursu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej. Zaprasza uczestników 10 grudnia od godz. 8.00 z okazji 30 rocznicy śmierci podpułkownika Tewdzadze do dzierżoniowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
XII Szachowe Mistrzostwa Ziemi Dzierżoniowskiej
Paweł Gulik został szachowym mistrzem Ziemi Dzierżoniowskiej na rok 2015. Ten tytuł zdobył już po raz trzeci (wcześniej w latach 2010 i 2014). Wicemistrzem został Jarosław Kresa, a trzecie miejsce wywalczył Romuald Dudek. Tytuł najlepszego juniora przypadł Filipowi Zagórskiemu, a...

Nowa wirtualna przechadzka po Dzierżoniowie

Czytaj więcej o Nowa wirtualna przechadzka po Dzierżoniowie więcej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
5
8
9
12
13
15
16
20
21
22
24
25
28
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair-1°C

2°C

JutroCloudy4°C

4°C

więcej
Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne