Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

MENU
Propozycje nowych rozwiązań komunikacyjnych, realizacje inwestycji drogowych i plany miasta na najbliższe lata - były głównymi tematami spotkania burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego z mieszkańcami ul. Staszica i okolic. Odbyło się ono z inicjatywy radnej Wandy Kuneckiej.
Przez niemal cały sierpień wykonywali prace porządkowe, konserwacyjne i pomocnicze. 20 osób zakończyło w piątek drugą część programu „Wakacje na trzeźwo”. Młodzież pracowała na obiektach dzierżoniowskiego stadionu i OsiR-u.Pod okiem wychowawców młodzież z Dzierżoniowa wykonywała zadania,...
Sławomir Parzonka w jaskini wraz z plakatem "Dzierżoniów miasto z inicjatywą"
A przynajmniej żaden z mieszkańców Dzierżoniowa. Sławomir Parzonka wspierany przez projekt "Dzierżoniów pełen pasji" eksplorował jaskinię P-D12 JackDaniel's głęboką na 748, a długą (przed tegoroczną wyprawą) na 9300 m. Stawiał stopy w miejscach, gdzie nie postawił ich jeszcze żaden...
Obiecujemy fantastyczną zabawę dla całej rodziny. 5 września w nowych miejscach rekreacji przy parku między osiedlami czekają nas koncerty, potyczki sportowe i pokaz sztucznych ogni. Oficjalnie zostanie otwarta Aleja Bajkowa, a na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji.
Z nowym sezonem dzierżoniowski Klub Mamuśki rusza pełną parą. Zaczyna 4 września od spotkania w formule mama + maluszek. Jego uczestnicy przejdą Traktem Smoka i poznają najciekawsze dzierżoniowskie zabytki i legendy. Będzie też quiz z nagrodami dla najbardziej uważnych.
Pudełko życia plakat
1500 Pudełek Życia trafi we wrześniu do seniorów i innych zainteresowanych mieszkańców Dzierżoniowa. To pierwszy efekt działania powołanej przez burmistrza Dariusza Kucharskiego Dzierżoniowskiej Rady Seniorów.
Prace drogowe na ulicy Piłsudskiego
Trwają prace na ul. Batalionów Chłopskich i Bielawskiej, ul. Piłsudskiego oraz na drogach w południowej części miasta. Układane są chodniki, budowana jest nowa konstrukcja dróg. Z każdym dniem prace widocznie posuwają się do przodu.
Już w najbliższą niedzielę 30 sierpnia w Tuszynie odbędzie się IV Etap Dzierżoniowskiej Ligi BMX – MTB. Zapraszamy wszystkie dzieci z roczników 2002-2007 (oraz młodsze) Zapisy, start i meta zlokalizowane będą przy firmie DRG, zjazd na Mościsko.
Od 28 sierpnia zamknięty będzie odcinek prawego pasa jezdni ul. Bat. Chłopskich (jadąc w kierunku Wrocławia) od Ronda Czeskiego do skrzyżowania z ul. Andersa. To kolejny etap przebudowy tej ulicy. Ruch na tym odcinku w dwu kierunkach będzie odbywał się lewą jezdnią ul. Batalionów...
Marian Kołodziejski z rowerem na tle ratusza
- Było warto, choć kolana jeszcze do dziś mam spuchnięte – mówi dzierżoniowianin Marian Kołodziejski, który przejechał maraton rowerowy na trasie Paryż – Brest – Paryż o długości ponad 1200 km. Naszemu maratończykowi zajęło to ponad 60 godzin, z przerwą na sen. - Było trudniej, niż się...
Szkółka pływacka ,,Delfinek” oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie zapraszają na kurs nauki i doskonalenia pływania dla dzieci i dorosłych. Zajęcia ruszają 7 września. Będą się odbywać na basenie krytym przy ul. Sienkiewicza 13.
Złożenie wieńców pod pomnikiem
Hołd ofiarom II Wojny Światowej i tradycyjne wiązanki kwiatów złożymy 1 września pod Pomnikiem Pamięci Losów Ojczyzny. Dzierżoniowskie obchody rocznicy 1 września rozpocznie msza w kościele pw. Królowej Różańca Świętego.
Uwaga kierowcy – Jarmark Pszczelarski niesie za sobą zmiany organizacji ruchu w rynku. Od 28 sierpnia godz. 18.00 do 31 sierpnia nie będzie można wjechać do rynku od ul. Klasztornej i Pięknej. Nieczynny też będzie parking w Rynku od ul. Klasztornej do ul. Bohaterów Getta.
Dzierżoniów w najbliższy weekend spłynie złotym miodem. Miodobranie to doskonała okazja do obejrzenia i posłuchania folkowych zespołów i zaopatrzenia się w miody wszelkiego rodzaju.
Wybierasz się na Miodobranie do dzierżoniowskiego Rynku? Przy okazji imprezy potwierdź swój profil zaufany. Urzędnicy pomogą w tym przez dwa weekendowe dni 29 i 30 sierpnia. Posiadacze takiego profilu mogą sprzed ekranów własnych komputerów załatwiać wiele urzędowych spraw, a przy okazji...
Salka korekcyjna Miejskie Centrum Rehabilitacyjne "Piątka".
Ruch jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka. Współczesny świat i postęp cywilizacji usypia jego potrzebę. W zastraszającym tempie zwiększa się liczba dzieci z wadami postawy, a w przypadku ich stwierdzenia niezbędne jest odpowiednie postępowanie korekcyjne.
Salka konferencyjna dla spotkań "Środa z Funduszami"
Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu zaprasza na kolejne spotkania informacyjne z cyklu "Środa z Funduszami".
Przed ratuszem, przy Nepomucenie, na rynku i na ratuszowej wieży pozowały w sobotę do zdjęć modelki w ramach projektu MIDDLE Anny Dynowskiej, dzierżoniowianki zajmującej się promocją zdrowego modelingu i modelek over-size i normal-size. Projekt ten wspiera "Dzierżoniów pełen pasji".
Łucja Pietrzak ( Atom Mat Dzierżoniów) wczoraj w Warszawie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski orliczek w kryterium ulicznym. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym kategorii juniorek Dorota Przęzak zajęła 4 miejsce.
Łucja Pietrzak ( Atom Mat Dzierżoniów) wczoraj w Warszawie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski orliczek w kryterium ulicznym. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym kategorii juniorek Dorota Przęzak zajęła 4 miejsce.
Tak jak w ubiegłym roku, zachęcamy do udziału w sześciu loteriach tematycznych podczas Dzierżoniowskich Prezentacji. Możesz wygrać m.in. telewizor, pralkę, tablety, rowery, drona, czytnik e-booków, konsolę do gier czy smartwatche. Wystarczy kupić los za 5 zł. Dochód z loterii będzie...

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
25
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky23°C

21°C

JutroCloudy16°C

17°C

więcej
Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne