Dzierżoniów

RSSRSS

Królewskie spotkanie TOZD

13-03-2013

Królowa Bona, właściwie Bona Sforza d’Aragona była bohaterką spotkania Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Postać niezwykle ciekawej, barwnej i wciąż wywołującej kontrowersje wśród historyków przybliżyła Krystyna Czekaj.

Spotkanie odbyło się o godz. 16.00 w  pensjonacie Zespołu Szkół nr przy ul. Mickiewicza 1 w Dzierżoniowie. Jeszcze w tym miesiącu TOZD rozpoczyna roczny projekt "Romans z historią". W jego ramach odbędzie się cykl wykładów historycznych. Pierwszy zaplanowany na 27 marca nosi tytuł "Losy serc znanych Polaków".

Recommended articles:

 • Pectus, Happy Sad, Szafa Gra, Kruki, Siq, Bethel i zespoły lokalne zobaczymy na scenie podczas tegorocznych Dni Dzierżoniowa. 28 i 29 maja na Stadionie Miejskim będzie artystycznie i rozrywkowo.

  Kto zagra na 39. Dniach Dzierżoniowa?

  Pectus, Happy Sad, Szafa Gra, Kruki, Siq, Bethel i zespoły lokalne zobaczymy na scenie podczas tegorocznych Dni Dzierżoniowa. 28 i 29 maja na Stadionie Miejskim będzie artystycznie...

  Read more
 • Lokalny Program Rewitalizacji to szczegółowe opracowanie, wskazujące planowane w najbliższych latach działania rewitalizacyjne. Jest on niezbędny przy staraniu się o unijne pieniądze. Wymagają tego unijne programy, z których Dzierżoniów, lokalne instytucje i organizacje pozarządowe chcą zdobyć dofinansowanie inwestycji i programów społecznych związanych z rewitalizacją.

  Poznaj nowy program rewitalizacji Dzierżoniowa

  Lokalny Program Rewitalizacji to szczegółowe opracowanie, wskazujące planowane w najbliższych latach działania rewitalizacyjne. Jest on niezbędny przy staraniu się o unijne pieniądze....

  Read more
 • Powstaje już katalog ulg, z których skorzystają starsi mieszkańcy Dzierżoniowa. Będzie on działał podobnie, jak w przypadku osób posługujących się Dzierżoniowską Kartą Dużej Rodziny. To drugi po Pudełku Życia ważny projekt Rady Seniorów, działającej przy burmistrzu Dzierżoniowa.

  Dzierżoniów Przyjazny Seniorom

  Powstaje już katalog ulg, z których skorzystają starsi mieszkańcy Dzierżoniowa. Będzie on działał podobnie, jak w przypadku osób posługujących się Dzierżoniowską Kartą...

  Read more
 • Od wspólnej aranżacji zieleni rozpocznie się tegoroczny konkurs „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”. Weźmie w niej udział Witold Czuksanow - dziennikarz Telewizji Polskiej. Efekt wspólnej pracy mieszkańców będzie można obejrzeć w programie „Polska w Kwiatach”.

  Dzierżoniów w kwiatach – dołącz do nas

  Od wspólnej aranżacji zieleni rozpocznie się tegoroczny konkurs „Piękno kwiatów i zieleni wokół nas”. Weźmie w niej udział Witold Czuksanow - dziennikarz Telewizji Polskiej....

  Read more

Kalendarz wydarzeń

M T W T F S S

Nadchodzące wydarzenia

Dzierżoniów gallery

Weather

TodayFair10°C

5°C

TomorrowCloudy12°C

7°C

more
Dzierżoniów on Twitter
Dzierżoniów on Google+
Show Facebook panel
Dzierżoniów on Facebook
Show tenders

Nieruchomości

Zamówienia publiczne