Dzierżoniów

RSSRSS

Królewskie spotkanie TOZD

13-03-2013

Królowa Bona, właściwie Bona Sforza d’Aragona była bohaterką spotkania Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Postać niezwykle ciekawej, barwnej i wciąż wywołującej kontrowersje wśród historyków przybliżyła Krystyna Czekaj.

Spotkanie odbyło się o godz. 16.00 w  pensjonacie Zespołu Szkół nr przy ul. Mickiewicza 1 w Dzierżoniowie. Jeszcze w tym miesiącu TOZD rozpoczyna roczny projekt "Romans z historią". W jego ramach odbędzie się cykl wykładów historycznych. Pierwszy zaplanowany na 27 marca nosi tytuł "Losy serc znanych Polaków".

Recommended articles:

 • Zgorszony przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja projekt zajmuje 12 miejsce, na 99 projektów przyjętych do realizacji. To wyniki pierwszego konkursu unijnego w ramach rozdania 2014-2020

  Dzierżoniowski WIK bliski pozyskania 32 milionów

  Zgołoszony przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja projekt zajmuje 12 miejsce, na 99 przyjętych do realizacji. To wyniki pierwszego konkursu unijnego w ramach rozdania 2014-2020

  Read more
 • W ramach VI Powiatowego Dnia Dawcy 1 czerwca między 10.00-18.00 potrwa rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Od godz. 9.00 do 16.00 będzie natomiast można oddać krew w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie.

  Zostań dawcą – uratuj komuś życie

  W ramach VI Powiatowego Dnia Dawcy 1 czerwca między 10.00-18.00 potrwa rejestracja potencjalnych dawców szpiku do bazy dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS Polska. Od godz....

  Read more
 • Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski był jednym z prelegentów konferencji poświęconej współpracy samorządów w obszarach funkcjonalnych. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

  Dzielimy się partnerskimi doświadczeniami

  Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski był jednym z prelegentów konferencji poświęconej współpracy samorządów w obszarach funkcjonalnych. Uczestniczyli w niej przedstawiciele...

  Read more
 • Realizowane w tym roku inwestycje usprawnią komunikację i znacząco wpłyną na wygląd naszego miasta. Polecamy relację fotograficzną.

  Na jakim etapie są dzierżoniowskie inwestycje?

  Realizowane w tym roku inwestycje usprawnią komunikację i znacząco wpłyną na wygląd naszego miasta. Polecamy relację fotograficzną.

  Read more

Kalendarz wydarzeń

M T W T F S S
16
18
19
20
23
24
25
26
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Dzierżoniów gallery

Weather

TodayLight rain showers21°C

18°C

TomorrowHeavy rain23°C

17°C

more
Dzierżoniów on Twitter
Dzierżoniów on Google+
Show Facebook panel
Dzierżoniów on Facebook
Show tenders

Nieruchomości

Zamówienia publiczne