Grad medali dla naszych pływaków na Pucharze Sprintu | Urząd Miasta Dzierżoniów

Grad medali dla naszych pływaków na Pucharze Sprintu

Fot: MKS Dziewiątka Dzierżoniów

10 złotych, 8 srebrnych oraz 6 brązowych medali przywieźli z XIV Ogólnopolskich Zawodów Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach zawodnicy dzierżoniowskiego klubu MKS Dziewiątka.

W zawodach wzięło udział w sumie 278 zawodników z 26 klubów. Nasz klub reprezentowało 10 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala.
W kategorii wiekowej 16 lat i starsi Zuzanna Pisarska zdobyła trzy złote medale na dystansach 50m stylem dowolnym (27.73), 50m stylem grzbietowym (30.48) i 50m stylem motylkowym (28.88). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Zuzanna zajęła drugie miejsce.

Jakub Pliszka również zdobył trzy medale - dwa złote na dystansach 50m stylem klasycznym (30,37) i 100m stylem zmiennym (1:00,53) oraz brązowy na dystansie 50m stylem motylkowym (26,91). Szymon Buczakowski zdobył trzy medale: dwa srebrne na dystansach 50m stylem dowolnym (24.04) i 50m stylem motylkowym (26.79) oraz brązowy na dystansie 100m stylem dowolnym (53.69). Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w kategorii open Szymon zajął trzecie miejsce. Lateef Hanus zdobył brązowy medal na dystansie 50m stylem dowolnym (24,66) a na dystansach 100m stylem dowolnym (56,79) i 50m stylem motylkowym (28,08) zajął dwa 6. miejsca. Gaja Kopera natomiast wywalczyła dwa srebrne medale na dystansach 50m stylem klasycznym (36,22) i 100m stylem zmiennym (1:12,19) a na dystansie 50m stylem dowolnym (29,04) rywalizację zakończyła na 5. miejscu. Jej klubowa koleżanka, Maja Kuleta zdobyła trzy brązowe medale na dystansach 50m (31,46) i 100m (1:08,92) stylem grzbietowym oraz 50m stylem motylkowym (31,07).

Równie dobrze wypadli zawodnicy w kategorii wiekowej 14 lat. Tu Kornel Pisarski triumfował na dystansie 100m stylem grzbietowym (1:08,59), wywalczył dwa srebrne na dystansach 50m stylem motylkowym (30,40) i 100m stylem zmiennym (1:11,25). Wśró.d ropk młodszych zawodników Gabriela Gendziel wywalczyła złoto na dystansie 50m stylem grzbietowym (36,06) a na dystansie 50m stylem dowolnym (31,69) zajęła 4. miejsce. Kategoria wiekowa 12 lat to trzy medale Julii Rybitwy: dwa złote na dystansach 50m stylem dowolnym (32,01) i 50m stylem grzbietowym (37,98) oraz srebrny na dystansie 50m stylem motylkowym (38,18).  Za dwa najlepsze wyniki według punktacji FINA w swojej kategorii wiekowej Julia zajęła pierwsze miejsce.

Sukcesy miały tez nasze sztafety mieszane. W kategorii open zdobyły dwa medale na dystansie 4x50m stylem dowolnym. Złoty z czasem 1:44.81 wywalczyła drużyna w składzie: Zuzanna Pisarska, Jakub Pliszka, Maja Kuleta i Szymon Buczakowski. Srebrny medal z czasem 1:50.16 zdobyli: Gaja Kopera, Gabriela Gendziel, Lateef Hanus i Olivier Paprzycki.

Uczestnictwo zawodników Klubu w XIV Ogólnopolskich Zawodach Pływackich w Sprincie o Puchar Klubu Kibica w Świebodzicach było współfinansowane przez miasto Dzierżoniów.